Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Dlaczego moje włosy się przetłuszczają? Odpowiedź eksperta

Dlaczego moje włosy się przetłuszczają? Odpowiedź eksperta

Odpowiedź na pytanie “Dlaczego moje włosy się przetłuszczają?” ma wiele aspektów. Wiele produktów do pielęgnacji włosów dostępnych na rynku jest przeznaczonych do konkretnych rodzajów włosów i nie każdy potrzebuje takiej samej kombinacji składników. Choć nie zawsze jest to problem, stosowanie niewłaściwych produktów lub nadużywanie ich może powodować tworzenie się warstwy produktu u nasady włosów i zatrzymywanie oleju. Aby tego uniknąć, możesz podjąć kilka prostych kroków.

Unikaj nakładania odżywki na włosy przetłuszczające się

Jeśli Twoje włosy mają skłonność do przetłuszczania się, powinnaś zawsze stosować dobrej jakości odżywkę bez spłukiwania. Choć większość osób spłukuje odżywkę od razu po nałożeniu, ta metoda nie działa zbyt dobrze. Aby wykorzystać zalety odżywki, należy pozostawić ją na jedną do trzech minut. Ponadto, spłukanie włosów po użyciu odżywki pomoże usunąć nadmiar nagromadzonego produktu. Innym sposobem na zatrzymanie oleju jest mycie odwrotne.

Chociaż stosowanie odżywki na włosy tłuste jest w porządku, nie nakładaj jej zbyt wiele. Zdrowe korzenie nie potrzebują ciągłego odżywiania, więc nie nakładaj zbyt wiele. Zamiast tego, nakładaj odżywkę na długości i maski do włosów na końcówki. Dzięki temu Twoje odrosty będą lżejsze i nabiorą objętości, a jednocześnie nadmiar sebum nie będzie wędrował na długości włosów. W przypadku włosów przetłuszczających się, powinnaś również unikać nakładania odżywki na włosy prostowane.

Jeśli próbowałaś już wszystkiego, co przyszło Ci do głowy, nie jesteś sama. Przetłuszczające się włosy mogą być objawem ukrytego problemu zdrowotnego. Może powodować inne objawy, w tym swędzenie, wypadanie włosów i suchość. W takich przypadkach, leczenie podstawowej przyczyny będzie lepsze niż próba zamaskowania problemu za pomocą produktu. Stres to kolejna przyczyna przetłuszczania się włosów, która może pogorszyć problem.

Stosując odżywkę, wybierz odpowiednią ilość i dokładnie umyj włosy. Jeśli Twoje włosy są tłuste, możesz całkowicie pominąć odżywkę, ale nie powinnaś stosować jej codziennie. Nadmiar odżywki może obciążyć włosy, przez co będą wyglądały na płaskie i tłuste. Jeżeli masz tłuste włosy, powinnaś unikać produktów na bazie silikonu. Produkty te są zazwyczaj ciężkie i tłuste, a nawet mogą sprawić, że włosy będą brudne.

Inne wpisy:  Jak szybko rosną włosy u mężczyzn? Oto, czego możesz nie wiedzieć!

Unikaj nakładania szamponu na włosy tłuste

Możesz potrzebować częstszego mycia włosów, jeśli masz włosy tłuste, ale nie zawsze jest to konieczne. Możliwe jest rozciągnięcie rutyny mycia włosów do jednego razu w tygodniu. Jeśli myjesz włosy codziennie, prawdopodobnie pozbawiasz je naturalnych olejków i wytwarzasz ich więcej. Aby tego uniknąć, spróbuj użyć suchego szamponu. Zastosowanie suchego szamponu do włosów przetłuszczających się sprawi, że Twoje włosy będą wyglądały na czystsze i bardziej błyszczące.

Najlepszym sposobem dbania o włosy tłuste jest stosowanie odpowiedniej rutyny, obejmującej właściwe połączenie produktów i technik. Nadużywanie produktów do stylizacji może również powodować przetłuszczanie się włosów. Aby tego uniknąć, ogranicz liczbę stosowanych produktów do stylizacji. Produkty do stylizacji nakładaj tylko na wilgotne włosy. Podczas suszenia włosów, zawsze używaj osłony termicznej. Możesz również użyć szamponu oczyszczającego, aby zresetować skórę głowy.

Jeśli chcesz stosować szampon do włosów przetłuszczających się, unikaj preparatów na bazie silikonu. Silikony, takie jak amodimethicone, mogą powodować przetłuszczanie się włosów. Poza tym, że silikony są szkodliwe dla włosów tłustych, mogą nawet powodować suchość skóry głowy, pogarszając jej stan. Możesz również wybrać szampon leczniczy do włosów, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Tego typu produkty powinny być stosowane tylko w ostateczności.

Wybierając produkt do pielęgnacji włosów, zawsze sprawdzaj etykiety. Przed zakupem szukaj informacji “bez silikonu” lub “przeciw puszeniu się”. Produkty te mogą zawierać silikon lub olejki, które obciążają Twoje włosy. Szukaj produktów zwiększających objętość, gdyż pomagają one unieść włosy, zapobiegając jednocześnie ich przetłuszczaniu się. Powinnaś również unikać zbyt częstego szczotkowania włosów. Nadmierne szczotkowanie może pobudzić produkcję oleju i uszkodzić włosy.

Inne wpisy:  Jak upiąć włosy - najpopularniejsze fryzury lat 50-tych i 60-tych

Wybierając szampon do włosów tłustych, szukaj takiego, który nie zawiera siarczanów i ma naturalne składniki. Powrót do normalności może potrwać nawet dwa tygodnie. Zbyt częste mycie włosów może pogorszyć ich stan. Powinnaś ograniczyć mycie włosów do dwóch lub trzech razy w tygodniu. Jeśli znajdziesz szampon z formułą odtłuszczającą, może on spowodować zwiększoną produkcję oleju i efekt odbicia.

Unikaj wiązania włosów

Jeśli jesteś jedną z wielu osób, które cierpią z powodu przetłuszczających się włosów, możesz łatwo tego uniknąć, nie śpiąc z nimi upiętymi. Jeśli je zwiążesz, olej ze skóry głowy nie może do nich przeniknąć, co powoduje przetłuszczanie się odrostów. Jeżeli nie możesz się oprzeć związaniu włosów, rozważ użycie jedwabnej gumki do włosów. Dla dziewczyn o kręconych włosach, jest to znane jako ananasowanie. Jeżeli nie możesz się oprzeć, by spać z włosami upiętymi, staraj się unikać ich związywania, gdy się przetłuszczają.

Noszenie włosów w koku lub ogonie może je uszkodzić. Powinnaś unikać ciasnych kucyków i koków, ponieważ mogą one powodować łamanie się włosów i łysienie. Zamiast tego, spróbuj rozpuścić włosy, aby uzyskać bardziej elegancki wygląd. Kilka wskazówek, jak rozplątać ciasny krawat, to delikatne rozluźnienie go. Staraj się nie szarpać go zbyt mocno, gdyż może to spowodować jego zerwanie.

Unikaj stosowania szamponów zawierających siarczany

Próba pozbycia się przetłuszczających się włosów za pomocą szamponu bez siarczanów może okazać się łatwiejsza niż wykonanie. To dlatego, że większość szamponów bez siarczanów są pakowane z dużą ilością składników kondycjonujących, co sprawia, że proces mycia mniej jak zwykły szampon i bardziej jak kondycjonowanie. Może to jednak prowadzić do powstawania szalonych osadów. Unikaj stosowania szamponów bez siarczanów, jeśli cierpisz na przetłuszczające się włosy lub suchą skórę głowy.

Głównym powodem jest to, że siarczany mogą pozbawić skórę głowy naturalnych olejków, co skutkuje suchymi i łamliwymi włosami. Dodatkowo mogą one powodować podrażnienie i swędzenie skóry, co może prowadzić do problemów skórnych, w tym łuszczycy i egzemy. Najlepiej więc unikać stosowania szamponów zawierających siarczany, jeśli cierpisz na wrażliwą skórę lub przetłuszczające się włosy.

Inne wpisy:  Jak Twoja dieta wpływa na Twoje włosy

Siarczany są produkowane z ropy naftowej lub źródeł roślinnych i są uważane za dobre środki czyszczące. Ich działanie polega na wciąganiu wody i oleju w pieniącą się pianę. Jednak minusem szamponów zawierających siarczany jest to, że pozbawiają one włosy naturalnych olejków i powodują, że stają się one suche, łamliwe i puszące się. Oprócz tego, że powodują przetłuszczanie się włosów, powodują również podrażnienie i zaczerwienienie skóry.

Zmieniając szampon, należy starać się używać łagodniejszej formuły. Łagodniejszy środek myjący usunie nadmiar olejków bez pozbawiania włosów wilgoci. Najlepiej jest też stosować odżywkę bez siarczanów tylko na końcach włosów, a nie przy skórze głowy. Upewnij się, że dokładnie spłukałaś odżywkę, aby uniknąć przetłuszczania się włosów u nasady. Pamiętaj też o codziennym myciu włosów!

Jeśli martwisz się o swoje zdrowie, musisz unikać szamponów zawierających siarczany. Składniki te są szkodliwe dla środowiska i ludzkiego organizmu, dlatego należy zachować ostrożność. Siarczany są powszechnie spotykane w produktach do włosów, w tym w szamponach i odżywkach. Podczas gdy wiele osób uważa, że siarczany są bezpieczne, niektóre nie są. Nie są one zalecane dla osób z tłustą skórą głowy.

Na etykietach niektórych szamponów widnieje informacja, że nie zawierają one siarczanów. Aby się upewnić, należy jednak zapoznać się z listą składników. Siarczany to naturalne sole mineralne, które są stosowane w produktach kosmetycznych do mycia włosów. Niektóre szampony zawierają siarczany, ale najlepiej szukać takich, które zawierają inne składniki. Kwas salicylowy i ocet jabłkowy są dobre dla skóry głowy.

Podobne tematy