Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Jak dbać o rude włosy – kilka przydatnych wskazówek

Jak dbać o rude włosy – kilka przydatnych wskazówek

Jeśli szukasz kilku przydatnych wskazówek jak dbać o rude włosy, to dobrze trafiłaś. Czerwone włosy to delikatny kolor, z wrażliwą pigmentacją, którą łatwo uszkodzić. Na szczęście istnieje kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić stan swoich włosów. Po pierwsze, unikaj nadmiernego szamponu i metalowych spinek do włosów – Te słowa pochodzą z portalu takiesamemamaicorka.pl. Po drugie, unikaj stosowania wszelkich produktów, które mają w swoim składzie siarczany, a po trzecie, unikaj nadmiernego mycia włosów.

Unikaj metalowych opasek do włosów

O ile metalowe opaski do włosów są powszechne w przypadku włosów czarnych i brązowych, o tyle nie powinny być stosowane na włosach rudych. Mogą one powodować łamanie się i rozdwajanie końcówek. Zamiast tego, wypróbuj gumki do włosów o wysokiej elastyczności, które rozciągają się i dopasowują do włosów. Dzięki temu, Twój kucyk pozostanie na swoim miejscu. Metalowe spinki do włosów są wykonane z niklu, materiału, który może powodować, że włosy będą wyglądały na mosiężne lub matowe.

Inne wpisy:  Olejowanie włosów - co daje? Efekty po zabiegu

Gumki i metalowe sprzączki również nie są wskazane. Wybieraj raczej gładkie, elastyczne opaski do włosów, które nie będą uwierać ani ciągnąć włosów. Ponadto, noś je luźno. Zbyt ciasne trzymanie kucyka może powodować ból skóry głowy. Możesz również wybrać wsuwkę do kucyka, która ma zdejmowany klips. Zapobiegnie to łamaniu się włosów i sprawi, że będziesz wyglądać uroczo.

Unikaj szamponów z siarczanami

Aby przedłużyć kolor Twoich rudych włosów, musisz unikać szamponów z siarczanami. Składniki szamponów na bazie siarczanów pozbawią Twoje włosy naturalnego koloru i wilgoci. Powinnaś używać szamponu, który nie zawiera siarczanów i soli. Produkty te są delikatne dla włosów i nie pozbawiają ich koloru. Szukaj raczej szamponów bez siarczanów lub naturalnych, organicznych formuł, które są łagodne dla włosów. Jeśli Twoje włosy są farbowane na jasny kolor, możesz dodać barwnik do odżywki, aby przywrócić im kolor.

Szampony na bazie siarczanów usuwają z włosów zanieczyszczenia i olejki, ale mogą powodować podrażnienia skóry. Możesz unikać szamponów z siarczanami, jeśli masz wrażliwą skórę lub rude włosy. Produkty te mogą również powodować reakcje alergiczne. Jeśli jesteś wrażliwa na siarczany, upewnij się, że czytasz etykiety. Niektóre szampony zawierają łagodny siarczan zwany lauretosiarczanem sodu.

Inne wpisy:  Jakie są skutki uboczne farbowania włosów? Jak ich uniknąć

Unikanie nadmiernego szamponowania

Jeśli masz rude włosy, powinnaś unikać nadmiernego szamponowania swoich włosów. Zbyt częste mycie włosów może spowodować ich blaknięcie lub wyglądanie na mosiężne, dlatego powinieneś myć rude włosy tylko dwa do trzech razy w tygodniu. Powinnaś więc myć rude włosy tylko dwa do trzech razy w tygodniu. Powinnaś także zrezygnować z mycia włosów przez co najmniej tydzień po farbowaniu, a nawet użyć suchego szamponu, by zachować świeżość skóry głowy pomiędzy myciami. Jeżeli jednak nie masz możliwości pominięcia mycia, zawsze możesz poprosić swojego stylistę o poprawienie odrostów. Suchy szampon jest idealny do tego celu, ponieważ pomaga Twoim odrostom zachować objętość i zapobiega utracie koloru.

Odpowiedni szampon do włosów rudych musi pozostawiać je zdrowe, pełne życia i czyste. Powinien być również delikatny i nie może powodować utraty koloru. Używaj szamponu, który został opracowany specjalnie dla włosów czerwonych. Szampon nie powinien zawierać SLS i nie powinien pozbawiać włosów koloru. Czerwone szampony są nadal skuteczne w czyszczeniu włosów, ale powinnaś używać ich oszczędnie. Aby uzyskać naturalnie wyglądający czerwony kolor, możesz również kupić szampon zawierający olejki eteryczne i witaminy.

Inne wpisy:  Jak szybko rosną włosy u mężczyzn? Oto, czego możesz nie wiedzieć!

Unikanie produktów chroniących przed wysoką temperaturą

Używanie dobrego produktu chroniącego przed wysoką temperaturą jest niezbędne, jeśli chcesz zachować zdrowe i lśniące czerwone włosy. Produkty termoochronne tworzą warstwę ochronną między włosami a narzędziami do stylizacji, zabezpieczając je przed wilgocią, zapobiegając puszeniu się i wygładzając naskórek. Produkty wysokiej jakości zawierają humektanty, aminokwasy, antyoksydanty i naturalne olejki. Uważaj na tańsze produkty, które bazują na polimerach i silikonach na bazie wody. Mogą one obciążyć włosy i nie zrobić nic dla ich zdrowia.

Podobne tematy