Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Jak kręcić włosy – zrób to w domu

Jak kręcić włosy – zrób to w domu

Istnieje wiele sposobów na ułożenie włosów. Możesz użyć lokówki lub prostownicy, ale jeśli chcesz uniknąć używania ciepła, możesz spróbować kilku z tych łatwych domowych fryzur. Możesz także spróbować zrobić warkocze francuskie lub loki Pin. Jeżeli nie masz dostępu do lokówki, możesz spróbować Plopping. Możesz nawet spróbować zrobić warkocze francuskie w domu bez użycia ciepła.

Warkocze francuskie

Jeśli chodzi o zaplatanie włosów, warkocz francuski jest złotym standardem. Choć nie zawsze są to najłatwiejsze do wykonania fryzury, to jednak są szykowne i zaskakująco łatwe do wykonania samodzielnie. Jeżeli znudziły Ci się zwykłe kucyki i koki, możesz pozostawić swoje francuskie warkocze w niezmienionym stanie i po prostu ozdobić je kwiatami lub ładną broszką do włosów. Oto kilka zalet tej fryzury:

Loki pin

Jednym z najprostszych sposobów na stworzenie inspirowanych latami 20. falowanych włosów jest zastosowanie loka pin. Wystarczy umieścić loki na płaskich włosach, a następnie podgrzewać je kawałek po kawałku suszarką. Gdy będą już gorące, pozwól im ostygnąć przez 10, 15, a nawet 30 minut. Po ostygnięciu loków, możesz je zdjąć – Ten cytat został zaczerpnięty z serwisu https://takiesamemamaicorka.pl. Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie tego wyglądu, więc nie martw się, jeśli nie masz profesjonalnych narzędzi.

Inne wpisy:  Jak szybko rosną włosy u mężczyzn? Oto, czego możesz nie wiedzieć!

Plopping

Jeśli nie jesteś pewna, jak zakręcić włosy, możesz użyć koszulki lub ręcznika z mikrofibry, aby nadać im falisty wygląd. Wystarczy, że się pochylisz i pozwolisz swoim lokom przylgnąć do dolnej części koszulki. Następnie owiń dolną część koszulki wokół głowy i zawiąż ją na karku. Następnie przerzuć górną część koszulki przez głowę i podnieś rękawy przed twarzą. Powtarzaj tę czynność, aż włosy będą wyglądały tak, jak byś chciała.

Kręcenie włosów bez użycia ciepła

Gdy jesteś gotowa, by nauczyć się kręcić włosy bez użycia ciepła, pierwszym krokiem jest wybór fryzury ochronnej dla Twoich kosmyków. Włosy kręcone mogą być podatne na puszenie się i uszkodzenia spowodowane wysoką temperaturą, ale istnieją inne opcje, które pomogą Ci uzyskać wygląd, o którym zawsze marzyłaś. Fryzury ochronne można wykonać przy pomocy różnych narzędzi, takich jak pręty, słomki czy węzły Bantu.

Inne wpisy:  Domowe sposoby na wzmocnienie włosów - kilka sztuczek

Upinanie włosów wsuwkami

Prostą, ale skuteczną metodą kręcenia włosów w domu jest użycie wsuwek. Są one niedrogie i można je łatwo znaleźć w każdym sklepie spożywczym. W przeciwieństwie do narzędzi do stylizacji włosów pod wpływem ciepła, loki z wsuwek nie muszą być idealne. Możesz je skręcić lub ułożyć pod kątem, aby uzyskać pożądany wygląd. Aby loki na szpilce utrzymały się dłużej, schładzaj włosy i upinaj je na miejscu.

Używanie szczotki do włosów

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak zakręcić włosy w domu, rozważ obejrzenie tego filmu. Widać na nim kobietę, która okręca swoje wilgotne włosy wokół rączki szczotki do włosów, a następnie zwalnia je, by ukazać idealnie ułożony lok. Film został obejrzany ponad 24 miliony razy i zebrał wiele komentarzy od użytkowników. Niektórzy uznali tę metodę za “zmieniającą życie”, a inni skrytykowali ją za tłuste i niesforne loki.

Inne wpisy:  Co zrobić, aby włosy były miękkie? Poradnik

Spryskiwanie włosów lakierem

Stosowanie lakieru do włosów w celu utrwalenia loków może sprawić, że będą one trwalsze. Zapobiega on również puszeniu się włosów w przyszłości, ponieważ nawilża je i nadaje im połysk. Aby uzyskać maksymalne rezultaty, użyj produktu zawierającego olejek arganowy. HSI Professional produkuje ten produkt. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak skutecznie go używać. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, spryskaj włosy produktem przed kręceniem. Po zastosowaniu produktu, Twoje loki będą znacznie bardziej zdefiniowane i utrzymają się dłużej.

Podobne tematy