Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Jak upiąć włosy – najpopularniejsze fryzury lat 50-tych i 60-tych

Jak upiąć włosy – najpopularniejsze fryzury lat 50-tych i 60-tych

Włosy z piórami powracają, a ich upinanie jest łatwe i przyjemne. Fryzura ta była popularna w latach 50-tych, jest idealna na imprezę i nie wymaga dużych umiejętności. Przeczytaj porady i wskazówki, jak upiąć włosy! Nieważne jaki masz typ włosów, loki wsuwki będą wyglądać na Tobie świetnie! Istnieje wiele różnych stylów dla każdego rodzaju i koloru włosów.

Włosy z piór wracają do łask

Włosy z piórami to fryzura znana od lat 70. W tym stylu, włosy mają warstwy, które są ścięte do tyłu i znajdują się na środku przedziałka. Fryzura z piórami wygląda najlepiej na kobietach o dłuższych i falowanych włosach. Jeżeli masz okrągłą twarz, warstwy włosów powinny być długie aż do kości policzkowych. Dzięki temu zrównoważysz objętość fryzury – Ta informacja pochodzi od redaktora serwisu https://wyposazeniawnetrz.pl. Osoby o dłuższych włosach, mogą łatwo upiąć włosy w pióra.

Inne wpisy:  Codzienna pielęgnacja włosów - jakie kosmetyki?

W latach 70-tych, fryzury z piórami były bardzo popularne. Farrah Fawcett była dziewczyną z plakatu, a jej pierzaste włosy zmieniły oblicze kobiecych fryzur. Przełamała ona bariery płci i była niezwykle popularna, zwłaszcza gdy włosy były długie i cieniowane. Dzisiejsza stylizacja włosów z piórami może być niezwykle wyrafinowana. W rzeczywistości, może wyglądać świetnie na kobietach w każdym wieku.

Fryzury pin up są idealne na imprezę

Fryzury retro są idealne na imprezę! Dzikie loki i wirujące lody sprawiają, że fryzury pin up są jak z przeszłości. Połącz je z turbanem w stylu retro, aby nadać im jeszcze bardziej imprezowy charakter. Jeżeli nie jesteś jeszcze gotowa na pełne retro, spróbuj prostego, ale eleganckiego boba. Oto trzy fryzury, które pozwolą Ci uzyskać efektowny wygląd w stylu vintage.

Jeżeli jesteś odważna, wypróbuj jedną z wielu fryzur w stylu pin up. Możesz stworzyć swoją własną, idealną na imprezę fryzurę. Pamiętaj tylko, aby użyć lakieru do włosów, który utrzyma ją na miejscu i pomarańczowej szminki, która doda jej koloru. Aby zapewnić sobie jeszcze więcej zabawy i kreatywności, rozważ dodanie do tej fryzury swojej własnej osobowości. Odrobina pomarańczowej szminki nigdy nikomu nie zaszkodziła!

Inne wpisy:  Co zrobić, aby włosy były miękkie? Poradnik

Przywodzą na myśl lata 50.

Fryzura pin up to fryzura w stylu retro z długimi, falowanymi lub kręconymi włosami. Te fryzury retro mają żywe odcienie i dramatyczne loki. Charakteryzują się również fryzurami inspirowanymi stylem Veronica Lake i wysokimi upięciami, na które zakładane są opaski. Fryzury pin up charakteryzują się również cekinami i srebrnymi lub złotymi refleksami. Ta fryzura to świetny sposób na nadanie klasycznego wyglądu.

Fryzury retro zostały spopularyzowane przez afroamerykańskich trendsetterów, którzy przyczynili się do ich powstania. Najsłynniejszą z nich była fryzura “puppet girl”. Jest ona łatwo rozpoznawalna dzięki dużym, kolorowym kokardom, które przywodzą na myśl lata 30, 40 i 50. Kokardy stanowią również zabawny akcent dla retro kucyka.

Inne wpisy:  Jak stylizować włosy kręcone - poradnik

Pasują do każdego kształtu twarzy

Istnieje wiele opcji fryzur pin up, a wśród nich znajdują się takie, które pasują do każdego kształtu twarzy. Najpopularniejszą opcją jest długie cieniowanie, które pomoże podkreślić okrągłość Twojej twarzy. Grzywka na bok to kolejny świetny wybór, gdyż jest ona miękka i pomoże nadać Twojej twarzy okrągły kształt. Unikaj jednak tępych grzywek, a postaw na grzywki z piórami lub zamiatające. Ponadto, możesz dodać loki, aby złagodzić okrągłość Twojego kształtu twarzy.

Podobne tematy