Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Jak prawidłowo obcinać długie włosy

Jak prawidłowo obcinać długie włosy

Próbujesz zdecydować jak obciąć długie włosy? Spróbuj przeczytać ten poradnik. Porady i wskazówki zawarte w tym poradniku pomogą Ci uzyskać pożądany wygląd, nie powodując przy tym zbyt wielu uszkodzeń włosów. Naucz się dzielić włosy na sekcje, stosując metodę zygzakowatą, aby uzyskać ładny, rozproszony brzeg z zachowaniem spójności. Dowiedz się również, jak dodać do krótkiego boba warstwy podkreślające twarz – Ta sekcja jest dziełem redakcyjnego zespołu serwisu https://kukus.pl. Po przeczytaniu tego przewodnika, powinnaś być gotowa do ścięcia swoich włosów!

Podział na sekcje zygzakiem tworzy ładną, rozproszoną krawędź z zachowaniem integralności

Podział na sekcje zygzakiem to dobra technika dla klientek, które skarżą się, że ich przedziałek jest nierówny. Technika ta daje rozproszoną krawędź z integralnością, tworząc wygląd równych warstw po obu stronach. Blending jest ważną częścią tej techniki, ponieważ zmiękcza krawędzie i uwalnia gęstość po jednej stronie trójkąta, zachowując jednocześnie integralność całej sekcji. Na przykład, jeśli Twoja klientka narzeka na nierówne warstwy boczne, ta technika jest idealna.

Inne wpisy:  Czy przeszczep włosów jest trwały? Lekarz wyjaśnia

Dodanie warstw okalających twarz do krótkiego boba

Dodanie warstw okalających twarz do wygolonych krótkich włosów to uniwersalny i łatwy sposób na zmianę wyglądu fryzury. Warstwy wokół twarzy mogą podkreślić lub ukryć jej rysy. Możesz łatwo zmienić wygląd swojej fryzury i zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie musisz dodawać grzywki. Warstwy zmiękczą również twarz, dzięki czemu długie włosy nie będą przytłaczać jej rysów.

Warstwy okalające twarz to doskonały sposób na podkreślenie Twoich najlepszych cech bez obciążania kosmyków. Rozbijają one długość włosów, dzięki czemu końcówki wyglądają lżej i nadają włosom młodzieńczy wygląd, gdy nimi poruszasz. Warstwy obramowujące twarz wyeliminują również nadmiar objętości po bokach twarzy, sprawiając, że twarz będzie wydawać się szersza lub bardziej okrągła. Przy odrobinie wprawy możesz nawet sprawić, że Twoja twarz będzie wyglądała na owalną i bardziej okrągłą.

Inne wpisy:  Olejowanie włosów - co daje? Efekty po zabiegu

Nakładanie warstw podkreślających twarz na ogolone włosy nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Używając grzebienia do strzyżenia, skieruj włosy nad twarz i wyrywaj po kolei fragmenty. Małe fragmenty pozwolą Ci na większą kontrolę. Warstwy okalające twarz sprawią, że Twój krótki bob będzie wyglądał bardziej elegancko. Warto jednak wiedzieć, jak układać warstwy podkreślające twarz, by nie wyglądały niezręcznie.

Grzywki podkreślające twarz są zazwyczaj wycinane we włosach wokół twarzy. Jeżeli chcesz dodać warstwę ograniczającą twarz, musisz wiedzieć, gdzie chcesz ją umieścić. Najkrótsze warstwy mogą trafić na kości policzkowe, a dłuższe podkreślą linię szczęki. Cieniowanie twarzy może być także skutecznym sposobem na rozjaśnienie bardzo długiej fryzury.

Inne wpisy:  Botox na włosy - Jak stosować? Co daje?

Cieniowana fryzura nada Twojej twarzy nowoczesny styl. Warstwa z przodu włosów, która otacza twarz, złagodzi wygląd grubego loba. Warstwy będą również współgrać z teksturą loków Twoich włosów. Krótki bob z warstwami może być doskonałym wyborem, jeżeli zależy Ci na delikatnej fryzurze. Taki wygląd będzie pasował wielu osobom, niezależnie od tego, czy masz grube czy cienkie włosy.

Podobne tematy