Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Pielęgnacja łamliwych paznokci

Pielęgnacja łamliwych paznokci

Oto kilka wskazówek dotyczących dbania o łamliwe paznokcie. Przede wszystkim staraj się unikać czynności, które obciążają Twoje paznokcie. Na przykład nigdy nie otwieraj paczek paznokciami. Jeśli musisz otworzyć paczkę, użyj odpowiedniego narzędzia aby uniknąć złamania paznokci. Wreszcie, unikaj długotrwałej ekspozycji na wilgoć. Oto kilka prostych sposobów na pielęgnację łamliwych paznokci. Mam nadzieję, że pomogą ci one uniknąć bolesnych konsekwencji połamanych paznokci.

Opiłowywanie powolnym i kontrolowanym ruchem

Opiłowując złamane paznokcie, zawsze opiłowuj je powolnym i kontrolowanym ruchem. Nigdy nie opiłowuj bocznej części paznokcia ani nie wykonuj ruchów piłujących, ponieważ może to spowodować rozdarcie. Pilnuj raczej od środka paznokcia w kierunku końcówki. Nie spiłowuj boków zbyt głęboko, ponieważ może to spowodować łzy. Zmiękczaj rogi podczas pilnikowania i utrzymuj krawędzie paznokcia gładkie. Nie chcesz przecież uszkodzić paznokcia.

Inne wpisy:  Łuszczyca paznokci - leczenie u specjalisty

Pilnuj powoli i kontrolowanym ruchem, aby nie uszkodzić płytki paznokcia. Wysokiej jakości e-file nie wymagają wysokiego momentu obrotowego, nie powodują ciepła ani wibracji. Przy prawidłowym użytkowaniu urządzenia te wymagają jedynie lekkiego dotyku, bez ruchów w tył i w przód. Ponadto, wysokiej jakości posiadają silnik, który automatycznie dostosowuje się w trakcie pracy. Pomaga to zapobiegać urazom i uszkodzeniom płytki paznokcia.

Unikanie nadmiernej ekspozycji na wilgoć

Różne czynniki mogą przyczynić się do łamliwości paznokci. Czynniki te obejmują odwodnienie, nieodpowiednią dietę i lakier do paznokci. Chociaż czynniki te mogą mieć wpływ na zdrowie Twoich paznokci, ważne jest również, aby unikać nadmiernej ekspozycji na wilgoć. Jeśli musisz często myć ręce, noś rękawiczki i pozwól palcom oddychać. Nie trzymaj również pomalowanych paznokci przez długi okres czasu. Naturalna elastyczność paznokcia powinna wrócić do normy, gdy pozwolisz mu wyschnąć.

Inne wpisy:  Manicure z monofazą

Jednym ze sposobów uniknięcia nadmiernej ekspozycji na wilgoć podczas łamania paznokci jest spożywanie pokarmów bogatych w biotynę. Biotyna, znana również jako witamina B-5, pomaga zapobiegać suchym paznokciom. Biotyna może być uzyskana z suplementów diety lub z wielu pokarmów. Idealnie, powinieneś spożywać co najmniej 30 mikrogramów biotyny dziennie. Aby dowiedzieć się więcej na temat związku biotyny ze zdrowiem paznokci, przeczytaj książkę Douglasa D. Schoona “Nail Anatomy and Product Chemistry”.

Dbanie o łamliwe paznokcie

Dbanie o łamliwe paznokcie jest ważne bez względu na wiek. Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że jest to problem, dopóki ich nie masz, ale mogą one być oznaką ukrytego problemu zdrowotnego. Oto kilka sposobów, aby utrzymać je silne i zdrowe, bez względu na wiek. Powinieneś również zwrócić uwagę na paznokcie swojego dziecka. Wyjaśnij im korzyści płynące z posiadania zdrowych, mocnych paznokci i zachęć je do dbania o nie.

Inne wpisy:  Jaki kolor paznokci do czerwonej sukienki?

Ogranicz ilość czasu, przez jaki nosisz lakier do paznokci. Często zbyt duża lub zbyt mała ilość wilgoci jest przyczyną miękkich i łamliwych paznokci. Noszenie gumowych rękawic podczas sprzątania domu jest również ważne. Nadmierna ekspozycja na wodę i chemikalia czyszczące może sprawić, że paznokcie staną się kruche, więc ważne jest, aby unikać tych sytuacji w jak największym stopniu. Balsam z biotyną może być pomocny, choć powinien być stosowany tylko po konsultacji z dermatologiem. Pomocne mogą być również suplementy witaminowe.

Podobne tematy