Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Co to jest naprawa paznokci?

Co to jest naprawa paznokci?

Istnieje kilka ogólnych typów urazów paznokci. Każdy rodzaj urazu wiąże się z innymi metodami naprawy paznokci. Lekarz rozpocznie od oczyszczenia rany, aby móc ją dokładniej zbadać. Wykona również zastrzyk przeciwtężcowy, jeśli od ostatniego szczepienia minęło 10 lat lub więcej – Ta myśl pochodzi od autora strony poradnikizdrowia.pl. Po oczyszczeniu rany, na paznokieć zostanie nałożony środek wiążący.

Zszycie łożyska paznokcia

Jednym z najlepszych sposobów naprawy rozdartego lub złamanego paznokcia jest zszycie łożyska paznokcia. Najpierw należy unieść paznokieć i zbadać fałdy paznokciowe. W zależności od stopnia uszkodzenia można zszyć osobno płytkę paznokciową lub fałdy paznokciowe. Można również osobno zszyć proksymalny lub dystalny koniec fałdów paznokciowych.

Postępowanie chirurgiczne zależy od charakteru urazu łożyska paznokcia. Prosty uraz może być leczony zachowawczo za pomocą kursu doustnych antybiotyków. Bardziej złożony uraz wymaga usunięcia płytki paznokciowej i naprawy łożyska paznokcia. W większości przypadków płytka paznokcia jest usuwana, moczona w roztworze betadyny i zszywana z powrotem do znajdującej się pod nią tkanki miękkiej. Z usuniętej płytki paznokcia można uformować nową płytkę.

Środek wiążący

Zapewne słyszeli Państwo o elastycznym środku wiążącym do betonu, ale jak on działa? Elastyczny środek wiążący do betonu jest rodzajem kleju używanego do zwiększenia przyczepności świeżego betonu na starym betonie. Można go używać do napraw, które są grubsze niż 19 mm i działa w połączeniu z innymi produktami. Każda kwarta zawiera 946 mililitrów płynu, co pokrywa około 1,5 do 3,7 metrów kwadratowych.

Inne wpisy:  Jaki kolor paznokci wybrać na ślub?

Ważne jest jednak, aby znać różnice pomiędzy primerami i bonderami. Podczas gdy primery są używane do naprawy paznokci, bondery mogą być używane jako substytut tych ostatnich. Primery służą temu samemu celowi, ale są bardziej szkodliwe dla naturalnych paznokci. Sprzyjają one przyczepności poprzez zmianę powierzchni paznokcia, a także sprzyjają powstawaniu wiązań chemicznych pomiędzy paznokciem naturalnym a wszelkimi dodatkowymi elementami wzmacniającymi paznokieć. Primery niekwaśne mają właściwości lekko żrące, ale są bezpieczniejsze dla skóry wrażliwej niż primery kwaśne.

Wycięcie pterygium

Pterygium jest naroślą skóry, która wyrasta na płytce paznokcia. Występuje zarówno u kobiet jak i mężczyzn i powoduje częściowe zniszczenie paznokcia. We wczesnym stadium może być leczona miejscowymi sterydami i wstrzyknięciami kortyzonu w macierz paznokcia. Leczenie to może być jednak bolesne. W bardziej zaawansowanych przypadkach może wymagać chirurgicznego wycięcia paznokcia. W tym artykule znajdziesz informacje o naprawach i zabiegach na paznokciach.

Inne wpisy:  Kiedy trzeba iść na naprawę paznokci? Ekspert odpowiada

Procedura ta jest bezpieczna i skuteczna i może być stosowana u pacjentów z dużym łożyskiem paznokcia. Ponadto jest łatwiejsza i szybsza niż poprzednie metody chirurgicznej naprawy paznokci. Jedną z głównych zalet tej procedury jest zastosowanie kleju fibrynowego. Zabieg pozwala również na dokładną biometrię. Pacjenci z pterygium są mniej narażeni na nawroty, jeśli otrzymają tę procedurę.

Próba i błąd

W tym badaniu zostanie ocenione, czy procedura naprawy gwoździa metodą próby i błędu jest bardziej opłacalna niż zwykłe odrzucenie gwoździa. Wykorzystana zostanie baza danych intention-to-treat oraz analiza przypadków bazowych w celu porównania obu metod leczenia przy użyciu inkrementalnego wskaźnika efektywności kosztowej. CEA przeanalizuje również koszty przyszłych konsultacji zdrowotnych i skupi się na efektywności kosztowej. Wyniki zostaną przedstawione zgodnie ze skonsolidowanymi standardami raportowania oceny ekonomicznej zdrowia.

W badaniu zostaną zarejestrowane wyniki każdej procedury naprawy gwoździa w formularzu opisu przypadku. Koszty i korzyści obu procedur zostaną ujęte w kwestionariuszu przekazanym uczestnikom siedem do 10 dni po randomizacji oraz 4 do 12 miesięcy później. Kwestionariusz będzie zawierał informacje o częstotliwości korzystania z opieki ambulatoryjnej, szpitalnej i środowiskowej oraz o bezpośrednich i pośrednich kosztach leczenia. Badanie zostanie zakończone w ciągu około jednego roku. Wyniki posłużą jako podstawa praktyki klinicznej.

Inne wpisy:  Łuszczyca paznokci - leczenie u specjalisty

Koszt

Jeśli złamałeś paznokieć, możesz się zastanawiać, ile będzie cię kosztować jego naprawa. Odpowiedź jest różna. Koszt usługi naprawy paznokcia może wynosić od około 2 do ponad 4 dolarów za paznokieć. Niezależnie od tego, czy złamałeś naturalny paznokieć, czy kawałek akrylowego paznokcia, masz wiele opcji naprawy paznokcia. Opcje te są zarówno wygodne jak i niedrogie. I kosztują mniej niż ich całkowite obcięcie.

Istnieje kilka rodzajów naprawy paznokci, a najczęstszą z nich jest wypełnienie złamania. Wybór odpowiedniego rodzaju usługi naprawy paznokci może pomóc Ci zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Wiele salonów paznokciowych oferuje bezpłatne konsultacje i pobierze tylko kilka dolarów za gwóźdź. Niektórzy technicy paznokci pobierają dodatkowe opłaty za pewne kształty lub wzory, takie jak migdał, stiletto lub trumna. Dodanie przerwy w paznokciu może kosztować do 20 dolarów, więc najlepiej sprawdzić, zanim zdecydujesz się na nowy projekt paznokci.

Podobne tematy