Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Jak obcinać paznokcie, żeby nie wrastały

Jak obcinać paznokcie, żeby nie wrastały

Kiedy przycinasz paznokcie, musisz zwrócić uwagę na ich długość i kształt. Poszarpane lub spiczaste paznokcie są niewygodne i bolesne. Przycinaj paznokcie równomiernie i kontynuuj przycinanie aż będą równe. Jeśli masz długie paznokcie, możesz kupić obcinacz, który pomoże Ci tego uniknąć. Unikaj również obcinania paznokci do tyłu na krawędziach. Ta metoda może powodować rozdarcia i obgryzienia.

Unikanie obgryzania i zdzierania

Jeśli martwisz się o obgryzanie paznokci, nie jesteś sama – Te informacje pochodzą bezpośrednio od autora portalu https://jakrozmawiac.pl. Znaczna liczba osób cierpi z powodu obgryzania paznokci, a dobra wiadomość jest taka, że istnieją sposoby, aby zapobiec tej dolegliwości. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest ochrona pojedynczego paznokcia na raz. Owijając bandażem samoprzylepnym opuszkę palca, który został wcześniej obgryziony, sprawiasz, że paznokieć jest mniej dostępny dla obgryzającej go ręki. Ponadto utrudnia to również obgryzanie paznokci, co oznacza, że ponowne obgryzienie jest mało prawdopodobne. Po kilku dniach nieobgryziony paznokieć powinien odrosnąć bez żadnych dalszych uszkodzeń.

Inne wpisy:  Zalety olejku z drzewa herbacianego na wrastające paznokcie

Jednym z największych zagrożeń jest narażanie siebie lub innych na ryzyko zachorowania w wyniku wykonywania manicure. Obgryzanie paznokci jest powszechnym sposobem uwalniania stresu i jest podobne do innych form łagodzenia niepokoju. Może to prowadzić do krwawienia, zapalenia skórek i innych infekcji. Obcinając paznokcie regularnie, możesz uniknąć ryzyka rozwoju infekcji łożyska paznokcia lub infekcji bakteryjnej. Ponadto, podczas obcinania paznokci dziecka możesz użyć rozproszenia uwagi, aby uczynić ten proces bardziej znośnym. Możesz śpiewać razem, bawić się zabawkami, używać tabletu lub telewizora, aby odwrócić uwagę dziecka podczas obcinania paznokci.

Inne wpisy:  Jak usunąć paznokcie żelowe

Unikanie elektronarzędzi

Używanie elektronarzędzi do obcinania paznokci może być bardzo niebezpieczne dla ręki i palca. Używanie elektronarzędzi może być niebezpieczne, ponieważ nie są one kontrolowane i mogą uszkodzić Twoją rękę i palec. Paznokcie stanowią barierę ochronną wokół łożyska paznokcia. Żywe komórki są stale produkowane w macierzy paznokcia, ale kiedy docierają do czubka, są zabijane przez odcięcie dopływu krwi. Te martwe komórki ostatecznie twardnieją w keratynie.

Opiłowywanie paznokci po obcięciu

Istnieje wiele wskazówek dotyczących opiłowywania paznokci po ich obcięciu. Jedną z najważniejszych jest unikanie opiłowywania ich ruchem piłującym. Może to spowodować złamanie i uszkodzenie skórek i łożyska paznokcia. Dodatkowo cały paznokieć może się przesuwać podczas opiłowywania. Pamiętając o tych wskazówkach, możesz opiłowywać paznokcie bez ich uszkadzania. Jeśli nadal nie jesteś pewien jak opiłowywać paznokcie, oto kilka wskazówek, które pomogą ci zacząć.

Inne wpisy:  Jak polerować płytkę paznokcia

Przed opiłowaniem paznokci zawsze należy użyć odpowiedniego narzędzia. Pilniki do paznokci mają dwie różne strony – grubą do wygładzania i cienką do nadawania kształtu. Używaj pilnika odpowiedniego dla Twojego rodzaju paznokci i wykonuj długie pociągnięcia, aby uzyskać gładkie i równe wykończenie. Pamiętaj, aby nigdy nie spiłowywać paznokci zbyt głęboko, ponieważ możesz spowodować, że paznokcie łatwo się złamią. Podobnie, nigdy nie opiłowuj paznokci, gdy są one mokre, ponieważ spowoduje to jedynie wystąpienie poszarpanych lub nierównych krawędzi.

Podobne tematy