Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Bolące stopy – jak sobie radzić dzięki domowym sposobom

Bolące stopy – jak sobie radzić dzięki domowym sposobom

Na szczęście istnieją pewne skuteczne domowe sposoby na bolące stopy. Niezależnie od tego, czy doświadczasz tego problemu z powodu ciąży, zwichnięcia, czy zapalenia powięzi, możesz znaleźć ulgę i uniknąć wizyty u lekarza, stosując się do tych prostych domowych sposobów. Po pierwsze, spróbuj podnieść stopy. Dzięki temu krew będzie odpływać od dotkniętego obszaru i zmniejszy się obrzęk. Innym prostym środkiem jest moczenie stóp w soli Epsom. To moczenie pomaga stopom odzyskać od bolesnego uczucia.

Podnoszenie stóp pomaga przemieszczać krew w górę i na zewnątrz nóg

Posiadanie umiejętności podnoszenia stóp podczas siedzenia lub stania może zmniejszyć nacisk na nogi i zapobiec rozwojowi wielu powszechnych problemów z żyłami. Wiele problemów zdrowotnych może wynikać ze zbyt długiego stania, takich jak zakrzepica żył głębokich, która jest spowodowana zakrzepami krwi tworzącymi się w żyłach głębokich nóg. Uniesienie stóp podczas siedzenia lub stania może zmniejszyć obrzęk i ciśnienie w kończynach dolnych, a także zmniejszyć napięcie mięśni.

Kiedy siedzisz lub stoisz, przepływ krwi jest ograniczony przez grawitację i musi pokonać opór żył. Dzięki uniesieniu nóg krew przepływa przez żyły, które mają niewielkie ciśnienie i wykorzystują skurcze otaczających je mięśni do przemieszczania krwi. Oznacza to, że krew w nogach musi walczyć z grawitacją, aby wrócić do serca. Podnosząc nogi, można pobudzić przepływ krwi przez nogi, umożliwiając żyłom transport większej ilości tlenu i mniejszej ilości krwi z powrotem do serca.

Inne wpisy:  Grzybica stóp - objawy, leczenie i zapobieganie

Aspiryna łagodzi ból

Aspiryna jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NSAID), który działa poprzez zmniejszenie obrzęku i bólu. Jest ona powszechnie dostępna bez recepty w tabletkach o wielkości od 300 do 600 miligramów i jest zwykle przyjmowana trzy do czterech razy dziennie po jedzeniu. Aspiryna jest również stosowana w celu zmniejszenia ryzyka zawału serca i udaru mózgu w niskich dawkach. Większe dawki mogą wywoływać skutki uboczne związane z żołądkiem, ale tabletki aspiryny powlekane enterycznie wchłaniają się powoli i nie wpływają na krwiobieg.

Aspiryna jest lekiem przeciwzapalnym, który jest powszechnie stosowany w przypadku różnych schorzeń. Jest częścią kompleksowego planu leczenia zapalenia stawów, który zwykle obejmuje ochronę stawów, fizykoterapię i leki. Aspiryna jest w grupie salicylanów, które są lekami przeciwzapalnymi, które blokują różne substancje chemiczne w organizmie, które powodują ból, obrzęk i zaczerwienienie. W przeciwieństwie do leków sterydowych, aspiryna jest znacznie tańsza niż wiele innych NLPZ.

Ibuprofen zmniejsza obrzęk

Aspiryna i Ibuprofen, a także inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) to skuteczne metody leczenia obolałych stóp. NLPZ zmniejszają stan zapalny i ból i mogą być stosowane w przypadku różnych dolegliwości, od bólu stóp po ogólne bóle. NLPZ są powszechnie przepisywane na bolące stopy w celu złagodzenia objawów zapalenia powięzi podeszwy, a także w celu leczenia bólu i obrzęku stóp.

Inne wpisy:  Podagra na stopie - jak wygląda? Jak sobie z nią radzić?

Jeśli jesteś w ciąży, porozmawiaj z lekarzem przed przyjęciem ibuprofenu. Lek ten może uszkodzić płód i spowodować problemy podczas porodu. Dlatego nie należy przyjmować ibuprofenu dłużej niż przez trzy dni lub w dawkach większych niż zalecane. Jeśli u pacjenta występują choroby wątroby lub choroby nerek, przed przyjęciem ibuprofenu należy omówić z lekarzem możliwe działania niepożądane. Nie należy również przyjmować ibuprofenu przez okres dłuższy niż dwa tygodnie bez zgody lekarza.

Sól Epsom łagodzi stany zapalne

Sól Epsom jest naturalnym środkiem, który wiele osób uznało za korzystny. Można ją stosować na wiele dolegliwości, od bolących mięśni po bóle stawów. Sól Epsom może być również stosowana do zmniejszenia obrzęków i stanów zapalnych w stopach. Jest powszechnie stosowany w moczeniach stóp, ale jego korzyści mogą wykraczać poza ból stóp. Może zmniejszyć stan zapalny i skurcze mięśni, redukując stres i łagodząc ból stóp.

Stosowana w postaci kąpieli, sól Epsom zapewnia kojący, ciepły efekt, który może złagodzić stan zapalny w obolałych stopach. Namocz się w roztworze przez około 15 minut, aby doświadczyć jego leczniczych efektów. Można również znaleźć sól epsom w sekcji apteki w sklepie spożywczym za około $2. Po namoczeniu stóp w kąpieli stóp, można użyć soli Epsom do zastosowania ciepła lub użyć go do masażu bólu.

Inne wpisy:  Objawy grzybicy stóp - wylecz się sam

Skorzystanie z usług podiatry na bolące stopy

Skorzystanie z usług podiatry to dobry pomysł, jeśli odczuwasz ból w stopach. Podiatrzy są przeszkoleni w zakresie pielęgnacji stóp i mogą leczyć schorzenia, których Twój lekarz pierwszego kontaktu może nie być w stanie wyleczyć. Jeśli ból stóp pogarsza się i wpływa na codzienne czynności, należy udać się do podologa, aby uzyskać odpowiednie leczenie.

Podolog jest specjalistą, który specjalizuje się w problemach ze stopami i kostkami. Ten profesjonalista ukończył kilka lat edukacji i szkoleń oraz posiada niezbędne doświadczenie do diagnozowania i leczenia Twoich problemów ze stopami i kostkami. Mają oni niezbędne przeszkolenie i wiedzę, aby pomóc Ci odzyskać zdrowie stóp i stanąć z powrotem na nogi. Oprócz diagnozowania problemów ze stopami, podiatrzy mogą przepisać odpowiednie leczenie, aby poprawić jakość twojego życia.

Podobne tematy