Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Skarpety na opuchnięte stopy – jakie stosować?

Skarpety na opuchnięte stopy – jakie stosować?

Istnieje kilka rodzajów skarpet dostępnych w leczeniu spuchniętych stóp. Są to skarpety kompresyjne, skarpety do kostek i bardzo szerokie skarpety dopasowane oraz skarpety niskociśnieniowe lub do kostek. Odpowiedni rodzaj skarpet na spuchnięte stopy będzie idealnie pasował do spuchniętych stóp i zapobiegnie rozwojowi żylaków. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych rodzajach skarpet.

Skarpety kompresyjne

Skarpeta kompresyjna to rodzaj pończochy, która może pomóc spuchniętym stopom poprzez zwiększenie krążenia. Jest ona zazwyczaj wykonana z elastycznej tkaniny. Dostępnych jest wiele stylów i rodzajów skarpet kompresyjnych. Twój lekarz zaleci Ci skarpetę w oparciu o rozmiar i rodzaj Twoich stóp. Skarpety te powinny być noszone jak najczęściej, ale można je również nosić w ciągu dnia.

Jeśli masz spuchnięte stopy lub kostki, ważne jest, aby znaleźć parę, która jest specjalnie zaprojektowana do leczenia tego problemu. Odpowiednia para skarpet zapewni komfort i wsparcie, jednocześnie ograniczając obrzęk. Ważne jest również, aby znaleźć skarpetki, które nie są zbyt ciasne lub zbyt luźne. Ważne jest również, aby znaleźć parę, która dobrze oddycha i nie czuje się zwężona. Jeśli masz pęcherze, skarpety kompresyjne mogą być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Inne wpisy:  Jak obcinać paznokcie u nóg? Kilka wskazówek

Bardzo szerokie skarpety

Bardzo szerokie skarpety pomagają osobom z opuchniętymi stopami i nogami nosić skarpety, które idealnie na nie pasują. Skarpetki te pasują na Twój zwykły rozmiar buta, ale są bardzo szerokie dla wygody. Dodatkowy materiał po wewnętrznej stronie stopy i nogi pozwala opuchniętemu obszarowi oddychać i zapobiega dyskomfortowi. Oprócz poprawy krążenia krwi, skarpety te sprawiają, że stopy są cieplejsze i bardziej suche, co pomaga zapobiegać żylakom.

Skarpety te wykonane są w 94% z bawełny i w 7% z nylonu. Są produkowane w Anglii i występują w czterech różnych rozmiarach. Są również dostępne w różnych kolorach. Są odpowiednie dla mężczyzn i kobiet w każdym wieku. Można je łatwo wyprać i w razie potrzeby ponownie uszczelnić. Jeśli masz bardzo spuchniętą stopę, możesz nosić bardzo szerokie skarpety, które są wykonane z rozciągliwych materiałów.

Skarpety niskociśnieniowe

Istnieje kilka różnych rodzajów niskociśnieniowych skarpet kompresyjnych. Skarpety niskociśnieniowe są na ogół wygodne i zapewniają łagodny lub umiarkowany ucisk. W zależności od stopnia zaawansowania schorzenia, wyższy poziom kompresji może pomóc złagodzić obrzęk i zmniejszyć dyskomfort. Większość skarpet jest dostarczana z tabelą rozmiarów, aby pomóc określić prawidłowe dopasowanie. Skarpety o wysokim stopniu kompresji są bardziej odpowiednie dla osób wracających do zdrowia po przewlekłej chorobie lub operacji, ale nadal należy skonsultować się z lekarzem, jeśli obawiasz się o swoje zdrowie.

Inne wpisy:  Czerwone plamy na stopach - co oznaczają?

Skarpety kompresyjne zostały zaprojektowane w celu zwiększenia krążenia w kończynach. Są one również znane z tego, że zmniejszają stan zapalny i obrzęk. Może to pomóc w zmniejszeniu zakrzepów krwi. Szukaj skarpet, które są dobrze dopasowane, ale nie tak ciasne, by odcinały krążenie. Ogólnie rzecz biorąc, skarpety kompresyjne powinny pasować przytulnie bez blokowania krążenia. Jeśli są zbyt ciasne, możesz doświadczyć bolesnych objawów. Jeśli wystąpi obrzęk, należy skonsultować się z lekarzem.

Skarpety do kostek

Spuchnięte stopy mogą być spowodowane wieloma czynnikami, w tym złamaniem stopy, słabym krążeniem lub obrzękiem. Osoby z cukrzycą lub innymi przewlekłymi schorzeniami mogą być również narażone na opuchliznę stóp. Ciasne skarpety mogą dodatkowo zwężać krążenie, prowadząc do dyskomfortu i spuchniętych stóp. Podiatrzy zalecają skarpetki wykonane specjalnie dla spuchniętych stóp. Zbyt mała lub zbyt duża para skarpet może spowodować dalszy obrzęk.

Skarpety do kostek na spuchnięte stopy to doskonały sposób na ulgę dla spuchniętych stóp. Specjalna tkanina na tych skarpetach idealnie dopasowuje się do spuchniętych stóp. Skarpety zostały zaprojektowane tak, aby pomóc zmniejszyć obrzęk i zredukować ból. Skarpetki można również prać w pralce. Możesz kupić skarpety dla mężczyzn i kobiet w wielu różnych kolorach. W przeciwieństwie do innych rodzajów skarpetek do kostek, te skarpetki mogą być noszone przez dowolny czas.

Inne wpisy:  Pedicure dla stóp - jak często wykonywać?

Skarpety bez palców

Spuchnięte stopy mogą być dość niewygodne i drażniące, zwłaszcza jeśli musisz spędzić większość dnia na nogach. Możesz jednak użyć skarpet kompresyjnych, aby złagodzić dyskomfort i zmniejszyć obrzęk. Skarpety te są dostępne w różnych stylach i typach, aby dopasować się do Twoich potrzeb. Jeśli szukasz stylu, który nie zakrywa palców, prawdopodobnie będziesz chciał rozważyć skarpety toeless. Są one zaprojektowane tak, aby umożliwić Ci łatwe poruszanie stopami.

Niektóre skarpety kompresyjne bez palców mogą również pomóc w zapobieganiu wrastającym paznokciom, nagniotkom i bunionom. Są one również wystarczająco wygodne, aby nosić je z japonkami podczas cieplejszej pogody. Popularnym modelem jest rękaw Doc Miller, który nie zakrywa całej stopy. Sięga on do linii kostki i jest idealny w przypadkach spuchniętych stóp, które są zlokalizowane na nodze. Jeśli cierpisz na poważniejsze obrzęki, powinieneś rozważyć zaopatrzenie się w skarpety bez palców o mocniejszym stopniu kompresji.

Podobne tematy