Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Zmywanie lakieru do paznokci bez użycia zmywacza – tutorial

Zmywanie lakieru do paznokci bez użycia zmywacza – tutorial

Jeśli chcesz usunąć swój lakier do paznokci bez użycia zmywacza, ten tutorial jest dla Ciebie. Dowiesz się jak używać nadtlenku wodoru, powszechnie stosowanego produktu domowego, który uwalnia tlen i rozpuszcza lakier do paznokci. Rozcieńczyć nadtlenek wodoru i masować go na paznokciach z rękami. Ten roztwór jest silny, więc pamiętaj, aby użyć pilnika do paznokci, aby usunąć go z paznokci.

Używanie pilnika do paznokci

Możesz usunąć lakier do paznokci bez zmywacza, używając pilnika do paznokci – Te słowa podsumowują wiedzę zespołu portalu Fakty Konopne. Po namoczeniu pilnika w ciepłej wodzie, możesz przetrzeć nim paznokcie za pomocą wacika. Ta metoda może trwać dłużej niż tradycyjny zmywacz, ale działa. Jeśli nie masz pod ręką żadnego zmywacza, możesz również użyć dezodorantu w sprayu. Produkty te zawierają octan etylu, który jest częstym składnikiem zmywaczy do paznokci.

Możesz użyć wacika, aby nasączyć go zmywaczem. Pamiętaj, aby pozostawić wacik na lakierze przez kilka minut. Możesz również użyć pomarańczowego patyczka lub plastikowego popychacza do spiłowania paznokci. Upewnij się, że nie używasz niczego ostrego i pamiętaj o użyciu mocnego wzmacniacza, aby uniknąć odpryskiwania lub łamania paznokci. Pamiętaj też, by przycinać paznokcie krótko, by nie zaczepiały o różne rzeczy.

Inne wpisy:  5 Foods For Growing Nails - Naturalne długie paznokcie

Używanie lakieru do włosów

Gdy zabraknie Ci zmywacza do paznokci i utkniesz z odpryskującym manicure, kolejną najlepszą alternatywą jest lakier do włosów z alkoholem. Można go nałożyć na waciki i przetrzeć nim paznokcie. Proces ten należy powtórzyć kilka razy, aby całkowicie usunąć lakier z paznokci. Następnie należy umyć i nawilżyć dłonie i paznokcie. Ta metoda sprawdzi się również, jeśli nie masz zmywacza do paznokci.

Lakier do włosów w aerozolu jest doskonałym rozwiązaniem do usuwania lakieru do paznokci z drewna. Metoda ta działa dobrze na większość plam i nie uszkadza mebli ani tapicerki. Usunie również zaschnięty lakier. Jeśli lakier do paznokci zaschnął na Twojej skórzanej sofie, lakier do włosów sprawdzi się w jego usuwaniu. W przypadku uporczywych plam, może być konieczne powtórzenie procesu kilka razy, aż do całkowitego usunięcia plamy.

Inne wpisy:  Przyczyny łamliwych paznokci - co robić?

Używanie nadtlenku wodoru

Nadtlenek wodoru jest powszechnym produktem gospodarstwa domowego, który prawdopodobnie już posiadasz. Możesz go użyć do prania ubrań, leczenia problemów z mrówkami, a nawet stworzyć domowy enzymatyczny środek do czyszczenia moczu psa. To proste rozwiązanie jest również świetnym sposobem na usunięcie świeżego lakieru do paznokci z dywanów i tapicerki. Ale najlepiej jest rozcieńczyć go najpierw przed użyciem na skórze, ponieważ nawet rozcieńczony nadtlenek wodoru może powodować suchość i podrażnienie. Nadtlenek może również wybielić tkaniny i otaczającą je skórę na łożyskach paznokci.

Oprócz nadtlenku wodoru, do zmywania paznokci można użyć sody oczyszczonej. Ma ona łagodne działanie antybakteryjne i można ją znaleźć w wielu artykułach gospodarstwa domowego. Wystarczy zamoczyć palce w roztworze i delikatnie rozmasować go dłońmi. Pomoże to usunąć wszelkie pozostałości lakieru do paznokci. Następnie użyj pilnika do paznokci, aby usunąć resztki lakieru. Możesz również spróbować użyć płynu do mycia rąk lub wacika, aby usunąć resztki lakieru do paznokci.

Inne wpisy:  Zabieg keratynowy na paznokcie - z czego się składa?

Używanie płynu do mycia rąk

Jeśli szukasz skutecznego sposobu na zmycie lakieru do paznokci, możesz spróbować użyć płynu do mycia rąk. Ma on formułę opartą na alkoholu, która może pomóc w usunięciu lakieru na paznokciach. Należy jednak pamiętać, że środki odkażające do rąk bez alkoholu nie działają tak dobrze i mogą nie usunąć lakieru tak skutecznie. Jeśli nie jesteś pewna, jaki rodzaj środka do odkażania rąk zastosować, czytaj dalej.

Innym produktem na bazie alkoholu, który może usunąć lakier do paznokci jest zwykły alkohol. Możesz również użyć płynu do mycia rąk, perfum lub mgiełki do ciała. Jeśli używasz grubszego lakieru, prawdopodobnie będziesz musiał użyć więcej smaru, chociaż. Jednak nadal będziesz w stanie usunąć lakier tą metodą, choć zajmie to trochę więcej czasu niż użycie zmywacza.

Podobne tematy