Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Jak często potrzebujesz manicure?

Jak często potrzebujesz manicure?

Istnieje wiele różnych rodzajów manicure i pedicure. Mogą Państwo zdecydować się na pomalowane tipsy, akrylowe paznokcie lub wyrzeźbione sztuczne paznokcie żelowe. Manicure wymaga częstego uzupełniania, ponieważ tipsy mogą się poluzować, a paznokcie żelowe muszą być uzupełniane w miarę wzrostu paznokci. Manicure francuski wymaga często cotygodniowego uzupełniania. Jeśli zdecydują się Państwo na bardziej wyszukany manicure, mogą Państwo również wymagać cotygodniowego dotykania paznokci.

Manicure żelowy utrzymuje się dłużej

Jeśli chcesz, aby Twój manicure żelowy utrzymał się dłużej, możesz zastosować się do kilku wskazówek. Po pierwsze, zawsze upewnij się, że Twoje paznokcie są czyste i zdrowe. Używanie acetonu przed nałożeniem lakieru żelowego nie jest zalecane, ponieważ może to uszkodzić łożysko paznokcia. Po drugie, staraj się utrzymywać paznokcie krótkie. Krótkie paznokcie nie będą tak łatwo zwisać i łamać się jak długie paznokcie. Ponadto będą one miały mniej problemów z utrzymaniem.

Inne wpisy:  Jak polerować płytkę paznokcia

Paznokcie akrylowe są tańsze

Zarówno paznokcie żelowe jak i akrylowe kosztują więcej niż zwykły manicure, ale akryle są ogólnie tańsze. Chociaż te ostatnie mogą być bardziej popularne, to jednak oba rodzaje paznokci wymagają profesjonalnego technika. Paznokcie żelowe wymagają zwykle mniejszego przygotowania niż akrylowe i nie wymagają bazy ani podkładu. Żel jest często nakładany bez konieczności stosowania primera i nie uszkadza łożyska paznokcia. W zależności od tego, jaki wygląd chcesz uzyskać, możesz zdecydować się na zwykły lakier lub żel, lub też wykonać stylizację akrylową.

Shellac manicure jest bardziej elastyczny

Shellac jest ulepszoną wersją lakieru żelowego. Jest to nowy, rewolucyjny sposób nakładania i usuwania paznokci. Firma CND z Kalifornii opracowała ten nowy, rewolucyjny materiał, który nakłada się jak zwykły lakier do paznokci, ale szybko schnie pod lampami LED. Proces ten nie tylko pomaga stworzyć mocniejszy, bardziej wytrzymały paznokieć, ale także skraca czas schnięcia tradycyjnego lakieru do paznokci.

Lampy LED do paznokci są bezpieczniejsze niż lampy UV

Istnieje wiele błędnych przekonań na temat lamp UV i lamp LED do paznokci. Podczas gdy obie wytwarzają pewne promienie UV, lampy LED do paznokci są uważane za bezpieczniejsze niż lampy UV. Podczas gdy nadmierna ekspozycja na światło UV może spowodować uszkodzenie skóry, lampy LED do paznokci emitują jedynie niewielkie ilości promieniowania UV. Wymagają one również mniejszej konserwacji niż lampy UV. Lampy LED do paznokci są również bardziej opłacalne niż lampy UV, które trudno znaleźć w lokalnych drogeriach.

Inne wpisy:  Przyczyny łamliwych paznokci - co robić?

Płać i dawaj napiwki przed manicure

Kiedy otrzymujesz manicure lub pedicure, możesz wybrać zapłatę gotówką lub dać napiwek w wysokości około 20%. Jest to standardowa stawka, ale jeśli naprawdę kochasz swój manicure, możesz chcieć dać więcej. Technik paznokci może pracować nad twoimi paznokciami przez długi czas, a ty możesz zostawić dla nich ładną końcówkę. Jeśli jednak nie jesteś pewien ile dać napiwku, zawsze możesz zapytać o to w recepcji. Jest to łatwiejsze i mniej kłopotliwe niż podchodzenie do technika paznokci i pytanie. Jeśli jesteś stałym klientem, możesz również dać im prezent. Nawet mały gest może zrobić wielką różnicę!

Inne wpisy:  Parafina do rąk i paznokci - odpowiedź specjalisty

Unikaj moczenia paznokci w acetonie przed manicure

Jeśli chcesz zrobić sobie manicure, ale chcesz zachować nienaruszony kolor paznokci, powinnaś unikać moczenia paznokci w acetonie przed zrobieniem manicure. Jest to spowodowane tym, że aceton jest łatwopalny, a ciepły aceton działa szybciej niż zimny. Akryl może również zmięknąć, a jeśli tak się stanie, być może będziesz musiała powtórzyć ten krok. Ale i tak możesz spróbować tej metody, ponieważ jest ona o wiele wygodniejsza niż uszkodzenie akrylu.

Unikaj rzeźbienia paznokci za pomocą drobnoziarnistej deski szmerglowej

Podczas wykonywania manicure upewnij się, że technik nie rzeźbi Twoich paznokci za pomocą drobnoziarnistej deski szmerglowej. Narzędzie to może uszkodzić końcówki paznokci i spowodować ich złamanie. Lepszą alternatywą jest użycie szklanego pilnika do paznokci. Pilniki te są wykonane z super drobnego ziarna i są znacznie łagodniejsze dla paznokci niż tradycyjne deski szmerglowe.

Podobne tematy