Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Zalety i wady paznokci żelowych

Zalety i wady paznokci żelowych

Korzyści płynące z lakierów żelowych są liczne i różnorodne. Jedną z nich jest szybki czas schnięcia. Inną jest to, że nie przeszkadzają one w codziennych czynnościach. Nie można jednak pominąć kilku wad. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych zaletach i jak mogą sprawić, że rozważysz uzyskanie manicure żelowego. Oto kilka z nich, o których warto pamiętać. Wszystkie te zalety sprawiają, że lakier żelowy jest popularnym wyborem w salonach i w domu.

Trwają cały tydzień

Możesz mieć manicure żelowy przez dwa do trzech tygodni. Aby usunąć żelowy manicure, użyj wacika nasączonego roztworem acetonu i umieść go na paznokciu. Zawiń wacik w mały kawałek folii i pozwól mu się moczyć przez około 15 minut. Po tym czasie możesz delikatnie odkleić żel od paznokcia. Można również użyć zmywacza do paznokci. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ może on zaszkodzić paznokciom.

Kolejną zaletą manicure żelowego jest długość jego trwania. Manicure żelowy trwa od dwóch do trzech tygodni, podczas gdy zwykły lakier utrzymuje się tylko przez pięć do siedmiu dni. Paznokcie żelowe chronią również paznokcie przed odpryskami i są znacznie mocniejsze niż zwykłe lakiery. I w przeciwieństwie do zwykłego lakieru, mogą one wytrzymać wiele zużycia. Przed wykonaniem paznokci żelowych należy odsunąć skórki, aby żel dobrze trzymał się na paznokciach.

Inne wpisy:  Zalety olejku z drzewa herbacianego na wrastające paznokcie

Nie wymagają konserwacji

Jedną z najlepszych rzeczy w przypadku paznokci żelowych jest to, że są one całkowicie bezobsługowe. Paznokcie żelowe składają się ze specjalnego żelu monomerycznego, który jest wstępnie wymieszany i nakładany na paznokcie. Żel nakłada się pędzelkiem a następnie utwardza pod lampami UV lub LED przez krótki okres czasu. Ze względu na to, że nie żółkną, paznokcie żelowe są jednym z najbardziej popularnych rodzajów paznokci akrylowych.

Paznokcie żelowe nie muszą być malowane co dwa tygodnie. Muszą one jednak być czyszczone. Jeśli zamierzają Państwo pływać lub wykonywać inne czynności wymagające kontaktu z wodą, to nie powinni Państwo nosić paznokci żelowych. Należy również dać paznokciom przerwę co kilka miesięcy, aby nie zniszczyć koloru. Najlepszym sposobem na usunięcie żelowego lakieru do paznokci jest jego namoczenie. W tym celu można udać się do salonu pielęgnacji paznokci lub zrobić to samodzielnie w domu.

Inne wpisy:  Kiedy trzeba iść na naprawę paznokci? Ekspert odpowiada

Wyglądają i czują się jak naturalne paznokcie

W przeciwieństwie do tradycyjnych zabiegów akrylowych lub żelowych, paznokcie żelowe wyglądają i czują się jak własne naturalne paznokcie. Aby osiągnąć ten wygląd, możesz wybrać markę, która naśladuje naturalny wygląd paznokci lub zdecydować się na manicure akrylowy lub żelowy wykonany na zamówienie. Najpopularniejszą marką paznokci żelowych jest China Glaze. Oferują one łatwe do nałożenia lakiery, które szybko schną. Zapewniają również własną lampę LED.

Paznokcie akrylowe i żelowe są wykonane z tych samych polimerów i monomerów, ale zawierają oligomery, które sprawiają, że są bardziej elastyczne i wyglądają naturalnie. Żele oferowane są w dwóch różnych rodzajach: żele światłoutwardzalne, które utwardzają się za pomocą światła UV i żele bez światła, które utwardzają się za pomocą substancji chemicznej zwanej aktywatorem żelu. Należy pamiętać o tych różnicach, ponieważ niektóre paznokcie akrylowe lub żelowe mogą z czasem odpryskiwać lub odbarwiać się.

Inne wpisy:  Soda na wrastające paznokcie - jak stosować?

Nie wydzielają zapachu

Jedną z głównych zalet paznokci żelowych jest to, że nie wydzielają one zapachu. Podczas gdy paznokcie akrylowe wydzielają zapach podczas procesu utwardzania, paznokcie żelowe nie. Sztuczne substancje chemiczne stosowane w lakierach akrylowych często wydzielają nieprzyjemny zapach, a dla osób wrażliwych na te opary lub mających alergie alternatywą są paznokcie nie emitujące zapachu. Podczas gdy paznokcie akrylowe mogą przetrwać kilka tygodni, manicure żelowy wymaga rutynowej konserwacji co dwa do trzech tygodni.

Głównym powodem dla którego paznokcie mogą mieć nieprzyjemny zapach jest ich bliskość do innych przedmiotów. Jak wiesz, paznokcie mają codziennie kontakt z wieloma przedmiotami, w tym z jedzeniem, makijażem, a nawet perfumami. Chociaż nie jest to zdrowy nawyk, paznokcie mogą rozwinąć nieprzyjemny zapach. Na szczęście, zapach ten jest do opanowania. Jeśli jednak utrzymuje się, może to być znak, że masz grzybicę paznokci.

Podobne tematy