Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Jak chronić skórę przed zimnem w zimie

Jak chronić skórę przed zimnem w zimie

Jeśli przebywasz w rejonie, w którym podczas zimowych miesięcy robi się wyjątkowo zimno, możesz się zastanawiać: Jak chronić skórę? Kilka prostych rad to: zakładaj warstwy. Noś co najmniej jedną lub dwie warstwy odzieży, ciepłą czapkę i wodoodporne buty. W ekstremalnie niskich temperaturach rozważ noszenie maski na twarz. Zadbaj również o nawilżenie skóry, używając nawilżacza powietrza. Nawilżanie skóry chroni ją przed zimnem.

Zakładanie warstw

Jeśli chodzi o utrzymanie ciepła w chłodniejsze dni, jednym z najlepszych sposobów jest noszenie wielu cienkich warstw. Pomaga to utrzymać ciepło, ponieważ powietrze między warstwami działa jak izolator. Możesz również zdjąć jedną warstwę, gdy zrobi się ciepło. Ten system warstwowy jest przydatny z wielu powodów, w tym z powodu unikania przegrzania i przygotowania na możliwość deszczu.

Jeśli jeździsz w bardzo niskich temperaturach, będziesz musiał założyć więcej warstw, aby zachować ciepło. Liczba warstw będzie zależała od intensywności jazdy i Twojego osobistego poziomu komfortu. Jeśli planujesz jazdę na rowerze, załóż parę rękawiczek i czapkę, aby chronić ręce i uszy. Grubsze rękawice utrzymają dłonie w cieple, natomiast cieńsza czapka sprawi, że będziesz czuł się bardziej komfortowo.

Inne wpisy:  Jak oczyścić skórę twarzy i pozbyć się zaskórników w domu

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego materiału. Założenie obcisłej koszulki z luźnymi warstwami spowoduje tylko dyskomfort. Trudno będzie ją dopasować i naciągnąć. Lżejsze warstwy są najlepsze do bliskiego kontaktu ze skórą, natomiast cięższe powinny być noszone z dystansem. Warstwa bazowa jest cienka i lekka, aby zapewnić, że będzie odpowiednio dopasowana i zapobiegnie marszczeniu się lub wiązaniu. Ponadto zapobiegnie to wyglądaniu jak worek ziemniaków.

Nawilżacze

Suche powietrze w zimie może powodować wiele dolegliwości, w tym spierzchnięte usta, podrażnione zatoki, ból gardła i wiele innych objawów. Aby rozwiązać ten problem, nawilżacze mogą pomóc Ci zachować komfort poprzez dodanie wilgoci do powietrza. Działanie nawilżacza polega na gotowaniu wody w słoiku i uwalnianiu mgiełki, która jest niewidoczna gołym okiem.

Domowe nawilżacze są skutecznym sposobem na dodanie wilgoci do powietrza. Duże miski wypełnione wodą umieszczone nad kaloryferami mogą pomóc zmniejszyć suchość spowodowaną przez kaloryfer. Stosowanie kremu nawilżającego na ciało i noszenie bawełnianych rękawiczek podczas snu pomoże zapobiec suchości i zoptymalizować przepływ krwi do kończyn. Nawilżacze mogą być również dobrą inwestycją w miesiącach zimowych, jeśli mieszkasz w suchym obszarze.

Inne wpisy:  Domowe sposoby na czyszczenie pięt

Nawilżacze mogą również pomóc w zmniejszeniu kosztów ogrzewania. Ponieważ powietrze zawiera więcej wody niż parująca wilgoć, wilgotność może obniżyć Twój rachunek za ogrzewanie. W ten sposób możesz obniżyć termostat i zaoszczędzić pieniądze. Nawilżacze pomogą również chronić Twoją skórę przed zimnem tej zimy. Możesz nawet zmniejszyć swój rachunek za ogrzewanie nawet o 10%! Jeśli nie możesz znaleźć nawilżacza, rozważ kupienie go online, aby zaoszczędzić pieniądze.

Bariera ochronna skóry

Suche zimowe powietrze wysusza skórę. Aby zachować elastyczność i nawilżenie skóry, używaj gęstego kremu nawilżającego lub maści. Produkty te zatrzymują wilgoć i są mniej drażniące niż balsamy. Nałóż krem lub maść zaraz po wzięciu prysznica. Jeśli Twoja skóra jest szczególnie sucha, możesz połączyć go z olejkiem i nałożyć na twarz i ciało. W ten sposób będziesz mogła chronić skórę przed zimnem, a jednocześnie cieszyć się zimową aktywnością.

Utrzymywanie włosów z dala od twarzy i noszenie lekkiej czapki to świetne sposoby na ochronę przed suchą skórą w zimie. Unikaj ostrych peelingów do twarzy, aby zachować miękkość i elastyczność skóry. Zwiększaj nawilżenie skóry pijąc dużo wody i przyjmując kwasy tłuszczowe omega-3. Możesz również spróbować umieścić małą miseczkę z wodą na kaloryferze lub innym ogrzewanym urządzeniu, aby utrzymać nawilżenie skóry.

Inne wpisy:  Oczyszczanie skóry głowy dziecka - delikatne kosmetyki

Dbanie o skórę jest szczególnie ważne zimą. Ponieważ zimna pogoda wysusza powietrze, odciąga wilgoć od skóry. Suche powietrze pogarsza stan suchej skóry, dlatego przed wyjściem z domu zastosuj nawilżające kremy lub balsamy. Gęsty krem nawilżający przed wyjściem na zewnątrz jest znacznie skuteczniejszy niż dziesiątki kremów zwalczających suchą skórę po pojawieniu się objawów. Bariera ochronna skóry jest podobna do gontów dachowych. Warstwa komórek tłuszczowych w naszej skórze trzyma je razem. Kiedy ulegają one uszkodzeniu, klej, który je trzyma, staje się mniej lepki i skóra traci wilgoć.

Podobne tematy