Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Oczyszczanie skóry twarzy – Jakie zabiegi są zalecane przy oczyszczaniu skóry twarzy?

Oczyszczanie skóry twarzy – Jakie zabiegi są zalecane przy oczyszczaniu skóry twarzy?

Po zabiegu twarzy należy stosować delikatne środki oczyszczające. Peelingi chemiczne i serum mogą zaburzyć barierę ochronną skóry. Najlepszym sposobem na oczyszczenie twarzy po zabiegu jest użycie delikatnego środka do mycia ciała. Dr Joshua Zeichner, dyrektor dermatologii w Mount Sinai Hospital, poleca Dove Sensitive Skin Body Wash, który usuwa zanieczyszczenia bez naruszania bariery skórnej. Został on zaprojektowany jako środek do mycia ciała, ale jest wystarczająco delikatny, aby stosować go na twarz.

Procedury laserowego resurfacingu skóry

Przed zdecydowaniem się na zabiegi laserowe należy skonsultować się z certyfikowanym przez zarząd chirurgiem plastycznym lub dermatologiem. Podczas gdy weekendowe kursy laserowe są coraz bardziej powszechne, zabiegi te są najlepiej wykonywane przez profesjonalistę medycznego. Ryzyko powikłań z zabiegów laserowych jest wyższe, gdy wykonywane przez niemedycznych specjalistów. Ponadto, zabiegi laserowe wymagają starannego monitorowania i opieki następczej. W zależności od leczonego obszaru skóry, zabiegi laserowe mogą być kosztowne – Ten cytat jest przypisany autorowi serwisu https://ekokonopia.pl.

Zabieg laserowy usunie górne warstwy skóry i pobudzi leżącą pod nimi tkankę. Spowoduje to utworzenie kolagenu i poprawę stanu zmarszczek. Po zabiegu laserowym pojawi się nowa skóra. Jednak zabiegi te nie mogą całkowicie usunąć zwiotczenia lub głębokich zmarszczek. Aby uzyskać pożądane rezultaty, może być konieczne wykonanie kilku zabiegów. Jeśli jednak masz blizny potrądzikowe lub bardzo głębokie zmarszczki, zabiegi laserowe mogą nie wystarczyć.

Inne wpisy:  Scalp Cleansing Brush - Ranking najlepszych szczotek do oczyszczania skóry głowy

Witamina C

Idealne stężenie witaminy C w preparacie do oczyszczania skóry twarzy wynosi od 10 do 20 procent. Każde niższe nie zapewni pożądanych rezultatów, a wszystko powyżej 20% podrażni Twoją skórę. Witamina C i witamina E dobrze ze sobą współpracują, stabilizując witaminę i zapewniając skórze maksymalną ochronę. Obie witaminy są doskonałymi antyoksydantami i obie pomagają obniżyć poziom pH, co sprawia, że witamina jest lepiej przyswajalna. Witamina C jest również bardzo skuteczna w pielęgnacji skóry, więc możesz chcieć włączyć ją do swojego preparatu do oczyszczania skóry twarzy.

Codzienny środek do mycia twarzy z witaminą C oczyści skórę, jednocześnie odblokowując pory i usuwając brud i olej. Zawiera również aloes, który łagodzi wrażliwą skórę i jest wolny od siarczanów. Jest to szczególnie skuteczny produkt dla tych, którzy doświadczają podrażnień lub wyprysków. Produkt z witaminą C jako głównym składnikiem jest zalecany dla osób o wrażliwej skórze, ponieważ świetnie zapobiega oznakom starzenia. Utrzymuje również gładkość i nawilżenie skóry.

Środki oczyszczające bez mydła

Być może zastanawiasz się, jakie są różnice między środkami do oczyszczania skóry twarzy z mydła i bez mydła. Chociaż oba są skuteczne w oczyszczaniu twarzy, mydło jest często szorstkie dla skóry. Mydło w kostce często zawiera laurylosiarczan sodu, który nie jest dobry dla Twojej skóry. Większość mydeł do ciała nie zawiera składników nawilżających, oczyszczających pory lub przeciwutleniających. Wadą kostek mydła jest to, że pozbawiają skórę bariery nawilżającej i mogą podrażniać wrażliwą lub już istniejącą skórę.

Inne wpisy:  Masaż skóry twarzy i skóry głowy - jak wykonać?

Z drugiej strony, produkty oczyszczające bez mydła mają inną chemię niż mydło. Mimo niedawnego rozgłosu, produkty te nie oczyszczają skóry tak dokładnie jak mydło. Chociaż niektóre produkty zawierają właściwości antybakteryjne, żadne badania nie wykazały, że są one bardziej skuteczne niż tradycyjne mydło. Inni naukowcy badali toksyczne skutki uboczne tych substancji chemicznych, ale nie znaleźli jeszcze żadnych rozstrzygających dowodów, które pozwoliłyby na usunięcie ich z rynku.

Peelingi chemiczne

Peeling chemiczny to rodzaj zabiegu oczyszczania skóry twarzy, który można wykonać w gabinecie lekarskim lub w centrum chirurgicznym. Jest to zabieg ambulatoryjny i należy zapewnić sobie transport do gabinetu lekarskiego i z powrotem do domu po zabiegu. Lekarz dokładnie oczyści twarz i zastosuje roztwór chemiczny, który tworzy kontrolowaną ranę umożliwiającą wzrost nowej skóry. Procedura może powodować uczucie pieczenia przez pięć do dziesięciu minut. Lekarz poda leki przeciwbólowe i kremy znieczulające, aby złagodzić dyskomfort.

W zależności od głębokości peelingu chemicznego, można uzyskać bardziej dramatyczny efekt. Głębokie peelingi chemiczne penetrują dolną, środkową warstwę skóry, dlatego są zalecane dla osób z głębokimi liniami i zmarszczkami, poważnymi uszkodzeniami słonecznymi, poważnymi bliznami potrądzikowymi lub przedrakowymi naroślami zwanymi rogowaceniem aktynowym. Procedury te mogą być wykonywane w gabinecie, ale pacjenci powinni najpierw skonsultować się z lekarzem w sprawie wszelkich czynników ryzyka, w tym ekspozycji na słońce.

Inne wpisy:  Jak chronić skórę przed zimnem w zimie

Codzienne środki nawilżające

Jeśli masz skórę suchą i tłustą, zaleca się stosowanie kremu nawilżającego do twarzy o lżejszej formule. Podobnie osoby o skórze suchej powinny stosować cięższą formułę. Oba rodzaje kremów nawilżających pomagają wzmocnić barierę ochronną skóry i zapewnić jej potrzebne nawilżenie. Aby wybrać odpowiedni dla siebie krem nawilżający, weź pod uwagę następujące czynniki:

Przede wszystkim musisz znać swój typ skóry. Różne rodzaje kremów nawilżających do twarzy mają różne składniki, a jeśli nie znasz swojego typu skóry, pomyśl po prostu o tym, jak się ona czuje po prysznicu. Jeśli jest napięta lub łuszczy się, najprawdopodobniej masz skórę tłustą. Jeśli jest to mieszanka obu tych cech, masz skórę mieszaną. Szukaj etykiet, które wymieniają typy skóry, dla których korzystny jest dany produkt nawilżający.

Podobne tematy