Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Jak Twoja dieta wpływa na Twoje włosy

Jak Twoja dieta wpływa na Twoje włosy

Czy wiesz, że Twoje nawyki żywieniowe są bezpośrednio związane ze zdrowiem Twoich włosów? Według badacza żywienia klinicznego i zarejestrowanego dietetyka, Gabrielle Tafur, zdrowa dieta jest podstawą zdrowych włosów. Aby poprawić wzrost włosów, skup się na żywności, która jest wysoka w związkach przeciwzapalnych. Te składniki odżywcze pomagają promować zdrowy wzrost włosów i zapobiegają ich przerzedzaniu. Poniżej znajduje się kilka przykładów zdrowych produktów, które możesz dodać do swojej codziennej diety.

Zła dieta może powodować wypadanie włosów

Zła dieta może spowodować, że Twoje włosy staną się wiotkie i pozbawione życia. Michael Stranko, fryzjer z Pittsburgha, zauważył, że włosy jego klientki zaczęły wyglądać inaczej po tym, jak zaczęła stosować dietę niskotłuszczową. Powód jest prosty. Zła dieta przyczynia się do utraty kolagenu, który jest ważną substancją dla skóry głowy. Nie możesz wyprodukować kolagenu samodzielnie; organizm musi go otrzymać z diety.

Inne wpisy:  Jak stosować maski do włosów

Węglowodany mogą pomóc zmniejszyć wypadanie włosów

Jeśli zastanawiałeś się, w jaki sposób spożywanie węglowodanów może zmniejszyć wypadanie włosów, nie jesteś sam. Kilka badań wykazało, że węglowodany mają potencjał, aby poprawić zdrowie Twoich włosów. Pokarmy o wysokiej zawartości błonnika mogą zapobiegać wypadaniu włosów poprzez zmniejszenie stanu zapalnego mieszków włosowych. Ponadto, węglowodany złożone są trawione wolniej i powodują mniejszy skok cukru. Jeśli cierpisz na wypadanie włosów, być może brakuje Ci wystarczającej ilości białka w diecie. Włosy składają się z białka zwanego keratyną, a brak wystarczającej ilości białka w diecie może powodować, że włosy stają się cienkie i łamią się. Białka to niezbędne aminokwasy, które są uzyskiwane poprzez dietę. Niektóre przykłady tych aminokwasów to histydyna, izoleucyna i leucyna. Ponadto lizyna jest ważna w procesie wchłaniania żelaza.

Dieta niskowęglowodanowa może przyczynić się do utraty włosów, ponieważ zmniejsza podaż podstawowych składników odżywczych wymaganych przez mieszki włosowe. Podobnie, dieta wysokobiałkowa zmniejsza ilość energii dostępnej dla wzrostu włosów. Spożywanie pokarmów bogatych w witaminy A, C, D i E może zapobiec wypadaniu włosów. Należy również ograniczyć ilość rafinowanych ziaren w diecie.

Inne wpisy:  Jaki jest najlepszy szampon do włosów suchych i zniszczonych?

Łupież jest spowodowany złą dietą

Spożywanie diety o wysokiej zawartości błonnika z dużą ilością świeżych owoców i warzyw może pomóc kontrolować ilość występującego łupieżu. Warzywa są doskonałym źródłem składników odżywczych i błonnika, a gotowanie ich może uwolnić wiele istotnych i nieistotnych składników odżywczych. Niektórzy ludzie uważają, że wycinanie chleba i alkoholu może pomóc ich łupież. Inni uważają, że zła dieta może przyczynić się do pojawienia się łupieżu.

Podczas gdy niektórzy ludzie mają alergię na pewne pokarmy, prawda jest taka, że łupież może być spowodowany niedoborem składników odżywczych lub alergią na pokarm. Wykazano, że składnik odżywczy, jakim jest cynk, zmniejsza produkcję sebum, co z kolei zmniejsza widoczność płatków. Cynk jest obecny w wielu różnych produktach spożywczych i jest niezbędny dla zdrowia włosów. Powinnaś jeść dużo cynku, by utrzymać skórę głowy w zdrowiu i zapobiec łupieżowi.

Słodkie pokarmy mogą powodować wypadanie włosów

Słodkie pokarmy mają różnorodny wpływ na organizm, w tym szybkie przerzedzanie włosów. Wywołują one stany zapalne, wzrost poziomu cukru we krwi i wzrost poziomu hormonów zwanych androgenami. Oba te hormony powodują, że mieszki włosowe wchodzą w fazę wypadania. Jeśli regularnie spożywasz zbyt dużo cukru, możesz przyspieszyć ten proces. Dobra wiadomość jest taka, że nadal możesz cieszyć się swoimi ulubionymi deserami bez negatywnych skutków.

Inne wpisy:  Przeszczep włosów - czy są jakieś przeciwwskazania?

Węglowodany proste mają wysoką zawartość cukru. Węglowodany proste, takie jak ryż, chleb i słodycze, są notorycznie przyczyną wypadania włosów. Te pokarmy utrudniają organizmowi radzenie sobie z przewlekłym stresem, który jest czynnikiem powiązanym z wypadaniem włosów. Oprócz promowania stanu zapalnego, słodkie jedzenie może również podnieść poziom hormonu testosteronu we krwi, który również przyczynia się do utraty włosów. Kilka badań wykazało, że proste węglowodany mogą powodować wypadanie włosów, ale nie ma bezpośrednich dowodów na to, że powodują one łysienie.

Podobne tematy