Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Jak oczyścić skórę twarzy i pozbyć się zaskórników w domu

Jak oczyścić skórę twarzy i pozbyć się zaskórników w domu

Istnieje wiele dostępnych produktów, które mogą być pomocne podczas oczyszczania twarzy. Niektóre zawierają węgiel drzewny, olejki, maseczki z glinki i kwas salicylowy. Wybór najlepszego produktu zależy od rodzaju skóry i sposobu jej pielęgnacji. Jeśli masz wrażliwą skórę, możesz wybrać pieniący się środek oczyszczający. Alternatywnie, można użyć środków do demakijażu przed umyciem twarzy, ponieważ mogą one pomóc w usunięciu makijażu. Unikaj zbierania zaskórników, ponieważ może to być kuszące, aby użyć narzędzi, które są przeznaczone do ich wydobycia. Narzędzia te oczyszczą Twoje pory, ale mogą spowodować więcej szkody niż pożytku.

Kwas salicylowy

Jeśli szukasz sposobu na oczyszczenie skóry twarzy i pozbycie się zaskórników, możesz to zrobić w domu, używając produktu zawierającego kwas salicylowy. Kwas ten wnika w skórę i rozpuszcza martwe komórki skóry, które zatykają pory. Wyniki mogą zająć kilka tygodni, aby pojawić się, więc ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami i trzymać się reżimu przez co najmniej miesiąc. Jeśli nie widzisz wyników, skonsultuj się z dermatologiem, aby uzyskać więcej wskazówek.

Inne wpisy:  Sok z cytryny na swędzącą skórę głowy - skuteczne rozwiązanie

Węgiel drzewny

Jeśli masz dość wydawania pieniędzy na drogie produkty, aby utrzymać skórę w czystości, wypróbuj jedną z tych skutecznych metod oczyszczania. Mydło z węglem drzewnym i płyn do mycia twarzy zawierający węgiel aktywny to świetne opcje głębokiego oczyszczania porów. Węgiel drzewny jest skutecznym środkiem detoksykującym, zwłaszcza dla skóry tłustej. Pochłania nadmiar oleju i obkurcza pory, dzięki czemu stają się one mniejsze i mniej widoczne. Mydło z węglem drzewnym sięga głębiej w pory niż pianki oczyszczające, które są skuteczne tylko w przypadku zanieczyszczeń powierzchniowych.

Maseczki z glinki

Dobra maseczka z glinki może zrobić znacznie więcej niż tylko oczyścić Twoją twarz. Maseczka z glinki ma wiele zalet, w tym zdolność do pochłaniania nadmiaru oleju i łagodzenia skóry. Jest to doskonały wybór dla trądzikowych i wrażliwych typów skóry. Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem masek z gliny, istnieje kilka różnych odmian na rynku. Niektóre z nich zawierają siarkę, podczas gdy inne nie. Bez względu na to, jaki jest Twój typ skóry, istnieje maska gliny tam dla Ciebie.

Inne wpisy:  Oczyszczanie skóry głowy za pomocą maseczek z glinki - przewodnik krok po kroku

Oils

Oczyszczanie twarzy jest krytyczną częścią pielęgnacji skóry. Zapobiega brud z budowania w porach, co ostatecznie prowadzi do zaskórników. Ale może być trudno utrzymać skórę w czystości w domu, nie powodując więcej problemów. Oczyszczanie dwa razy dziennie jest najlepszym sposobem na utrzymanie czystej skóry i zapobieganie zaskórnikom. Idealnie byłoby, gdybyś myła twarz co najmniej dwa razy dziennie, a możesz nawet spróbować oczyszczać twarz rano i wieczorem.

Samoopalacze

Pozbycie się zaskórników wymaga konsekwentnego oczyszczania i złuszczania skóry. Zaskórniki są objawem zatkanych porów. Nadmiar brudu i oleju gromadzącego się na twarzy i ciele daje im idealne środowisko do rozwoju. Codzienna rutyna oczyszczania usunie nadmiar brudu i oleju, jednocześnie usuwając makijaż i zanieczyszczenia. Ale jaki dokładnie jest najlepszy sposób na usunięcie zaskórników? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

La Roche-Posay

Produkty La Roche-Posay są bezpieczne, niekomedogenne i zalecane przez dermatologów. Posiadają również produkty do skóry suchej i z egzemą. Produkty La Roche-Posay można znaleźć w drogeriach w średniej cenie. Dermatolodzy polecają tę markę ze względu na jej skuteczność i niską cenę. Dr Devika Icecreamwala, certyfikowany dermatolog w Berkeley w Kalifornii, jest jednym z wielu dermatologów, którzy przysięgają na jej produkty.

Inne wpisy:  Aloe Vera For Scalp Cleansing - How Much Does it Help?

Biore

Pierwszym krokiem w leczeniu zaskórników jest odpowiednie oczyszczenie twarzy. Używanie oczyszczającego płynu do mycia twarzy jest niezbędne, aby zapobiec osadzaniu się brudu i oleju w porach. Również usuwanie makijażu i wszelkich pozostałości oleju ze skóry pomoże oczyścić twarz. Ważne jest również, aby utrzymywać skórę nawilżoną, aby zapobiec powrotowi zaskórników. Aby zapobiec powstawaniu zaskórników, powinnaś przestrzegać ścisłego schematu pielęgnacji skóry, który powinien obejmować oczyszczanie, złuszczanie i nawilżanie.

Podobne tematy