Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Oczyszczanie skóry głowy w domu – jak wykonać?

Oczyszczanie skóry głowy w domu – jak wykonać?

Głębokie oczyszczanie skóry głowy polega na masowaniu skóry głowy i mieszków włosowych w celu usunięcia martwych komórek skóry i odblokowania porów. To oczyszczanie jest podobne do tego, które wykonuje się na twarzy i jest zalecane jako część regularnej pielęgnacji włosów i skóry głowy. Chociaż wiele osób może nie odczuwać potrzeby wykonywania masażu skóry głowy, warto robić to codziennie, niezależnie od tego, czy myjemy włosy, czy nie.

Masaż skóry głowy

Dobrym domowym środkiem na oczyszczenie skóry głowy jest domowy peeling z soli morskiej, oliwy z oliwek i soku z cytryny. Nałóż tę mieszankę na skórę głowy i delikatnie masuj. To złuszczy i oczyści skórę głowy bez nadmiernego wysuszania włosów. Spłucz dokładnie wodą. Alternatywnie, użyj dietetycznego środka oczyszczającego. Najlepiej unikać produktów chemicznych, które mogą powodować podrażnienia. Metoda ta jest szczególnie korzystna dla osób, które mają suchą, swędzącą skórę głowy.

Inne wpisy:  Usuwanie porów ze skóry twarzy - jak wykonać krok po kroku

Możesz również użyć szczotki do skóry głowy o elastycznym włosiu, aby zdeponować swoją pielęgnację przed szamponem. Niektóre szczotki są również elastyczne, więc możesz ich używać, gdy jesteś pod prysznicem. Inne narzędzia do oczyszczania skóry głowy to Briogeo Scalp Revival Stimulating Therapy Massager lub Leonor Greyl’s Massaging Scalp Scrubber. W celu dokładnego oczyszczenia, Hill zaleca rozpoczęcie masażu od karku, a następnie rozpoczęcie masażu wokół głowy. Nie należy nadmiernie stymulować skóry głowy podczas jednego posiedzenia, ponieważ może to spowodować podrażnienia i uszkodzenia.

Inne wpisy:  Codzienne prawidłowe oczyszczanie skóry twarzy - poradnik

Raz w miesiącu możesz zastosować płukankę oczyszczającą zawierającą ocet jabłkowy, wodę i naturalną glinkę. Płukanka klarująca utrzymuje skórę w super czystości i pomaga jej wchłonąć więcej wilgoci, co jest niezbędne dla zdrowych włosów. Naturalne olejki mogą być również stosowane na skórę głowy, co pomaga ją odżywić i pobudzić krążenie. Pomoże to zapobiec gromadzeniu się minerałów. Jest to świetny sposób na relaks przed snem, zbyt.

Peeling skóry głowy

Istnieje kilka korzyści z oczyszczania skóry głowy w domu, w tym usuwanie osadu i pozostałości produktów. Oczyszczanie skóry głowy często wykonuje się codziennie, a na rynku dostępnych jest wiele produktów do tego celu. Produkty do złuszczania włosów, takie jak Briogeo Scalp Revival, świetnie nadają się do tego zadania. Są one delikatne dla skóry głowy i zawierają mniejszy rozmiar granulek, dzięki czemu łatwiej je spłukać.

Inne wpisy:  Naturalne oczyszczanie skóry głowy - jakich kosmetyków używać?

Masaż skóry głowy pod prysznicem

Aby rozpocząć procedurę oczyszczania skóry głowy pod prysznicem, zaopatrz się w szczotkę z elastycznym włosiem i zacznij od karku. Następnie przejdź do obu stron głowy. Pamiętaj, aby nie przeciążać skóry głowy, jeśli próbujesz wykonać to zadanie za jednym posiedzeniem. Używanie szczotki do oczyszczania skóry głowy jest równoznaczne z masażem skóry głowy i wspomaga jej krążenie.

Podobne tematy