Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Sposoby na pozbycie się loków z włosów – kilka wskazówek jak zapobiegać puszeniu się włosów

Sposoby na pozbycie się loków z włosów – kilka wskazówek jak zapobiegać puszeniu się włosów

Masz problem z pozbyciem się loków na włosach? Jeśli tak, to przeczytaj kilka wskazówek, jak zapobiegać puszeniu się włosów. Możesz użyć ręcznika z mikrofibry, aby usunąć nadmiar wilgoci, a także założyć bawełnianą koszulkę, aby wytrzeć loki. Użyj ręcznika z mikrofibry lub miękkiej bawełnianej koszulki, aby zabezpieczyć loki i zapobiec ich puszeniu się. Następnie zdejmij go po 30 minutach.

Nadmiar wilgoci zostanie wchłonięty, a Twoje loki pozostaną zdefiniowane i pozbawione puszenia się

Aby uniknąć puszenia się włosów, dokładnie wytrzyj je ręcznikiem z mikrofibry. Po prysznicu nie wycieraj włosów zwykłym ręcznikiem, lecz wytrzyj je ręcznikiem z mikrofibry. Delikatnie przekręć ręcznik, aby usunąć nadmiar wilgoci z loków. Ten krok zapobiegnie również ich puszeniu się. Pozostaw ręcznik na włosach przez około 30 minut zanim go zdejmiesz.

Loki tracą wilgoć szybciej niż proste włosy ze względu na większą powierzchnię. Aby utrzymać loki zdefiniowane i wolne od puszenia się, nawilżaj je codziennie. Używaj produktów do włosów zawierających glicerynę, która jest wchłaniana z otoczenia i nawilża naskórek. Unikaj rozciągania swoich loków, ponieważ mogą stać się kruche. Jeśli uważasz, że rozciąganie loków sprawi, że będą się one puszyć, użyj produktu o mniejszej zawartości wody.

Inne wpisy:  Przydatne kosmetyki do zagęszczania włosów

Aby naprawić zniszczone loki, musisz ograniczyć stosowanie produktów z dużą ilością protein. Nadmierne nawilżanie loków spowoduje ich nagromadzenie i może prowadzić do zmęczenia i łamania się włosów. Aby odbudować loki, użyj odżywki typu leave-in odpowiedniej do grubości i rodzaju Twoich loków. Nie przesadzaj z odżywką – loki potrzebują zdrowej równowagi między wilgocią a proteinami.

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, staraj się stylizować loki w temperaturze od 40 do 60 stopni F. Jest to najlepszy zakres temperatur dla większości typów loków. Loki pozostaną zdefiniowane i pozbawione puszenia się, a nadmiar wilgoci zostanie wchłonięty. Jeśli używasz produktów do stylizacji, które są zbyt suche, wypróbuj kilka poniższych wskazówek, aby zmniejszyć poziom wilgotności.

Inne wpisy:  Jak stylizować włosy kręcone - poradnik

Innym skutecznym sposobem na utrzymanie zdrowych i nawilżonych loków jest ich ochrona podczas snu. Staraj się unikać używania bawełnianych poszewek na poduszki podczas snu. Bawełniane poszewki na poduszki pochłaniają olejki Twoich włosów i prowadzą do ich łamania i puszenia się. Zamiast tego, zdecyduj się na satynową maskę lub szalik. Te akcesoria pomogą chronić Twoje loki i fale przed puszeniem się.

Niektóre osoby rodzą się z naturalnie puszącymi się włosami, ale inne czynniki mogą przyczynić się do powstania tego problemu. Stylizacja termiczna i złe nawyki pielęgnacyjne to dwa główne czynniki powodujące puszenie się włosów. Stylizacja termiczna, zwłaszcza ta nieprawidłowa, może powodować rozdwajanie się końcówek, matowienie i łamanie włosów. Na szczęście, istnieją proste sposoby na poradzenie sobie z puszeniem się włosów. Wystarczy, że zastosujesz się do poniższych wskazówek, a będziesz na dobrej drodze do uzyskania zdrowych, sprężystych loków.

Inne wpisy:  Jakie witaminy wspomagają wzrost włosów? Te, które musisz mieć!

Nałożenie na włosy warstwy uszczelniacza pomoże Ci dłużej utrzymać loki w ryzach. Produkt zawiera białko, które pomaga wzmocnić włosy i zwiększyć zatrzymywanie wilgoci. Proteiny wypełniają luki w otoczce włosa, zapobiegając puszeniu się włosów i pozwalając lokom pozostać na swoim miejscu. Składniki okluzyjne, czyli substancje nawilżające, powlekają i zamykają wilgoć we włosach.

Podobne tematy