Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Jak obcinać włosy u małych dzieci

Jak obcinać włosy u małych dzieci

Podczas strzyżenia włosów u dziecka niezbędna jest prowadnica. Włosy są dużo bardziej miękkie i lepiej poddają się narzędziom, gdy są mokre. Aby uzyskać dokładne cięcie, podziel włosy na 1-2 calowe sekcje. Następnie ostrożnie przycinaj włosy, pracując od tyłu do boków. Aby cięcie było mniej ostre, przytnij włosy pod kątem 90 stopni. Użyj trymera do włosów, jeśli go masz.

Przycinaj pod kątem 90 stopni, aby uzyskać łagodniejsze cięcie

Pierwszym krokiem podczas strzyżenia włosów u małych dzieci jest przytrzymanie odpowiedniego odcinka włosów napiętego. Przeciągnij palcami po włosach dziecka i sprawdź, czy są równe. Przytnij włosy, aby dopasować je do długości. Następnie podziel pozostałe włosy na dwie części o szerokości od jednego do dwóch cali. Powtórz czynność dla drugiej sekcji. W ten sposób stworzysz bardziej płaskie cięcie. Gdy dziecko będzie zadowolone z efektu, zaczesz je do tyłu i upewnij się, że cięcie jest równe i gładkie.

Inne wpisy:  Jak naturalnie przyciemnić włosy

Jeśli przycinasz włosy chłopca, pamiętaj, że przednia część jego włosów jest dłuższa niż tylna. Przycinając włosy u chłopca, upewnij się, że używasz trymera 17 mm, aby uzyskać delikatniejsze cięcie. Możesz również użyć nożyczek, aby uzyskać łagodniejsze cięcie. U chłopców cięcie powinno zaczynać się z boku głowy, z włosami spływającymi w dół.

Skonsultuj się z fryzjerem przed podcięciem włosów

Jeśli chodzi o pozwolenie maluchowi na strzyżenie, możesz chcieć zabrać ze sobą kilka dodatkowych materiałów przygotowawczych. Ja może być korzystny przynosić przenośnego DVD player lub ulubioną książkę utrzymywać twój berbecia umysł zajęty. W dodatku, rozważ wzięcie dziecka do salonu, który caters specjalnie dla dzieci. Fryzjer z doświadczeniem w pracy z małymi dziećmi będzie w stanie zaspokoić potrzeby Twojego dziecka.

Inne wpisy:  Przydatne kosmetyki do zagęszczania włosów

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby przygotować dziecko do strzyżenia, jest przyniesienie przekąski, którą będzie mogło zjeść podczas zabiegu. Upewnij się, że przekąska wystarczy na cały proces i że dziecko będzie miało dużo czasu na jej zjedzenie. Dodatkowo, przynieś jakiekolwiek narzędzie do uspokojenia dziecka podczas zabiegu.

Maszynki do strzyżenia włosów są najbezpieczniejsze

Podczas strzyżenia dziecko powinno być owinięte w ręcznik lub fartuch. Zapobiegnie to ewentualnemu spadaniu włosów i wierceniu się podczas strzyżenia. Ostrze trymera powinno być ustawione pod kątem, aby ścinać włosy ruchem w dół. Jeśli dziecko jest niespokojne, użyj środkowego palca, aby utrzymać trymer stabilnie.

Inne wpisy:  Proces oddawania włosów na cele charytatywne - krok po kroku

Rodzice powinni wybrać trymer, który ma niski poziom hałasu (mniej niż 45 decybeli). Dźwięk jest zwykle miękki i relaksujący dla dziecka. Trymer Philips ma wąskie ostrze i jest wodoodporny. Po przycinaniu dziecko może go opłukać w wodzie. Jego ceramiczny nożyk wychwytuje nawet najbardziej miękkie włosy i potrafi je równomiernie przyciąć. Mały rozmiar ułatwia kontrolę nad cięciem.

Podobne tematy