Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Domowe sposoby na czyszczenie pięt

Domowe sposoby na czyszczenie pięt

Domowe sposoby na czyszczenie pięt są obfite. Obejmują one złuszczanie pięt za pomocą foot scrubbera lub loofah i użycie wazeliny lub gliceryny jako okluzyjnego środka nawilżającego. Następnie, po 20 lub 25 minutach, można użyć pumeksu do złuszczenia martwego naskórka. Możesz również użyć oleju kokosowego, który jest naturalnym środkiem antyseptycznym.

Złuszczanie pięt za pomocą luffy lub peelingu do stóp

Jeśli szukasz łatwego sposobu na złuszczanie pięt, peeling do stóp lub luffa to świetny wybór. Te proste narzędzia można kupić w lokalnym sklepie Target lub Dollar Store. Są one na tyle delikatne, że nie podrażniają wrażliwej skóry, ale nadal będą usuwać stwardniałą, suchą skórę. Loofahs może być również doskonałą alternatywą dla pumeksu.

Pierwszym krokiem w złuszczaniu stóp jest ich namoczenie przez około 10-20 minut. Zmiękcza to skórę, dzięki czemu łatwiej jest usunąć martwe komórki naskórka. Następnie użyj peelingu do stóp lub luffy, aby delikatnie złuszczyć stopy. Lufta jest wytwarzana z wysuszonej zewnętrznej części rośliny o kształcie walca – Luffa.

Inne wpisy:  Ranking kosmetyków do pielęgnacji ciała - kupuj tanie i dobre kosmetyki

Możesz użyć pumeksu, aby wygładzić szorstką skórę. Nałóż tę mieszankę na stopy okrężnymi ruchami. Masuj skórę okrężnymi ruchami z lekkim naciskiem. Upewnij się, że skupiasz się na szorstkich miejscach i pozostaw peeling na kilka minut. Powtórz czynność dla pozostałych stóp. Następnie zastosuj krem nawilżający i załóż grube skarpety, gdy stopy będą się moczyć.

Używanie oleju kokosowego jako naturalnego środka antyseptycznego

Używanie oleju kokosowego jako naturalnego środka antyseptycznego do czyszczenia pięt to świetny domowy środek na popękane pięty. Może być również stosowany w celu pozbycia się stopy sportowca, która jest powszechną infekcją grzybiczą spowodowaną przez spocone stopy. Możesz zastosować go na popękane pięty po założeniu bawełnianych skarpetek, aby złagodzić infekcję. W połączeniu z sokiem z cytryny, może być stosowany jako skuteczny naturalny środek odstraszający owady. Jeśli cierpisz na stopę atlety, powinieneś spróbować użyć go po leczeniu. Pomoże on również usunąć martwy naskórek i nawilży Twoje stopy.

Olej kokosowy z pierwszego tłoczenia zawiera kwas laurynowy, rodzaj kwasu tłuszczowego, który jest łatwo wchłaniany przez organizm. Substancja ta występuje naturalnie w ludzkim mleku matki i jest przydatna do zwiększania odporności i zwalczania chorób. Olej kokosowy ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwwirusowe. Dodatkowo zawiera wysoki punkt dymienia, co czyni go świetną alternatywą dla oliwy z oliwek czy masła.

Inne wpisy:  Tanie kosmetyki do codziennej pielęgnacji ciała

Używanie gliceryny jako okluzyjnego środka nawilżającego

Jeśli masz popękane pięty, możesz spróbować użyć gliceryny jako okluzyjnego środka nawilżającego. Chociaż gliceryna może nawilżać skórę, może ją również wysuszać. Pobiera ona wilgoć z niższych warstw skóry i zatrzymuje ją na powierzchni. Może to powodować uczucie lepkości. Ważne jest, aby używać kremu nawilżającego, który zawiera dobre rozcieńczenie.

Innym okluzyjnym, który dobrze działa na skórę jest Cerave Healing Ointment. Podobnie jak wazelina, zawiera 46,5% Petrolatum, Mineral Oil, Paraffin, Dimethicone, and Water. Zawiera również Ceramidy, Cholesterol i Pantenol. Po nałożeniu na skórę produkt ten tworzy barierę i pomaga zatrzymać wilgoć.

Krem nawilżający zawierający glicerynę to również świetny wybór dla skóry tłustej. Ponieważ przyciąga ona wilgoć, pomaga zmniejszyć połysk i łagodzi wrażliwą skórę. Może również pomóc w regulacji wydzielania sebum i kontrolowaniu wyprysków. Zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem przed użyciem jakiegokolwiek środka nawilżającego na bazie gliceryny na swojej skórze. Jeśli jednak szukasz okluzyjnego środka nawilżającego, który nawilży Twoje pięty i sprawi, że będą one wyglądać i czuć się dobrze, rozważ glicerynę jako opcję.

Inne wpisy:  Jak zadbać o skórę twarzy przed pójściem spać

Stosowanie wazeliny jako okluzyjnego środka nawilżającego

Stosowanie wazeliny jako okluzyjnego środka nawilżającego na piętach może sprawić, że będą one nawilżone i nawodnione. Produkt ten pochodzi z ropy naftowej i ma właściwości antybakteryjne. Zapobiega również otarciom i podrażnieniom. Produkt ten jest bardzo popularny wśród sportowców i biegaczy dystansowych. Zapewnia również połysk i blokuje wilgoć. Poza oczywistymi zaletami produktu nawilżającego, wazelina jest również skuteczna w uszczelnianiu suchych, popękanych pięt.

Stosowanie wazeliny jako okluzyjnego środka nawilżającego na pięty jest skutecznym sposobem na ochronę przed dalszym wysuszeniem. Produkt działa w celu zamknięcia wilgoci w skórze, a także jest dobrym wyborem do ochrony perfum. W ten sposób będziesz mogła nosić je dłużej. Oprócz zapewnienia bariery uszczelniającej wilgoć, wazelina zapobiega również ucieczce wody.

Podobne tematy