Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Oczyszczanie skóry głowy dziecka – delikatne kosmetyki

Oczyszczanie skóry głowy dziecka – delikatne kosmetyki

Jeśli chodzi o środki myjące, skóra głowy dziecka musi być traktowana delikatnie i ostrożnie. Unikaj produktów, które zawierają parabeny lub składniki pochodzenia zwierzęcego. Upewnij się, że używasz tylko produktów bez substancji zapachowych, takich jak maści i szampony. Nagietek to kojący składnik, który jest pozyskiwany z śródziemnomorskich plantacji biologicznych. Po użyciu dokładnie spłucz środek oczyszczający.

Unikaj bezzapachowych płynów do mycia niemowląt

Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) odradza nadużywanie mydła i innych ostrych substancji u noworodków. Wybieraj raczej delikatne preparaty, które nie zawierają substancji zapachowych ani ostrych chemikaliów. Ponadto możesz potrzebować specjalistycznych środków do mycia niemowląt w przypadku niektórych chorób, takich jak pieluszkowe zapalenie skóry, egzema lub alergie. Dobór odpowiedniego płynu do mycia niemowląt zależy od jego składników oraz rodzaju skóry i włosów.

Dodane substancje zapachowe są szorstkie i wysuszają skórę dziecka. Wiele marek decyduje się na naturalne substancje zapachowe, ale te mogą podrażniać skórę głowy. Dla bezpieczeństwa dziecka upewnij się, że szampon jest bezzapachowy i nie zawiera parabenów. Zawsze używaj niewielkich ilości podczas mycia skóry głowy dziecka. Zawsze dokładnie spłukuj po każdym użyciu. Możesz również rozważyć użycie szamponu dla dzieci wykonanego z czystych, naturalnych składników.

Inne wpisy:  Oczyszczanie skóry głowy za pomocą maseczek z glinki - przewodnik krok po kroku

Unikaj wcierania nierozcieńczonego octu lub nadtlenku wodoru w skórę głowy dziecka

Chociaż stosowanie dostępnych bez recepty szamponów i kremów przeciwłupieżowych przynosi pewne korzyści, mogą one być dość toksyczne dla Twojego dziecka. Zamiast tego używaj rozcieńczonych składników naturalnych. Możesz użyć rumianku, który ma właściwości kojące i owsa, który zawiera mukopolisacharydy. Szampony dla niemowląt zawierające te składniki mogą pomóc zmniejszyć łuszczenie się skóry i sprzyjać gojeniu.

Innym dobrym naturalnym leczeniem czapeczki kołyski u dziecka jest wmasowanie odrobiny oleju kokosowego na dotkniętym obszarze dwa razy dziennie. Jego właściwości przeciwzapalne pomagają złagodzić stan zapalny i łuski. Jeśli nie chcesz używać oliwy z oliwek, możesz użyć rozcieńczonego octu zmieszanego z wodą i nakładać go na skórę głowy dziecka dwa razy w tygodniu przez kilka tygodni. Upewnij się, że po wszystkim umyjesz skórę głowy dziecka. Jeśli nakładasz go na skórę głowy codziennie, może on powodować podrażnienia i powinien być dokładnie spłukany.

Innym popularnym środkiem na czapkę kołyski jest ocet jabłkowy. Ma on właściwości przeciwgrzybiczne i probiotyczne, a także może w naturalny sposób przywrócić pH skóry głowy Twojego dziecka. Upewnij się, że ocet nie dostanie się do oczu dziecka! Mieszanka powinna pozostać na skórze głowy przez około 10 minut przed ponownym umyciem. Pomocny może być również aloes. Aloes jest kojący dla skóry i pomaga w objawach łupieżu. Możesz kupić aloes w każdym sklepie ze zdrową żywnością.

Inne wpisy:  Aloe Vera For Scalp Cleansing - How Much Does it Help?

Unikaj bezzapachowych szamponów

Aby oczyścić włosy dziecka, powinnaś używać szamponu, który jest na tyle delikatny, że łagodnie oczyszcza skórę głowy, nie powodując podrażnień. Staraj się unikać produktów zawierających wyciąg z kwiatów rumianku, który jest popularnym składnikiem, ale może powodować alergie u niektórych dzieci. Inne składniki, których należy unikać, to gliceryna, która w dużym stężeniu może odwadniać skórę, oraz składniki na bazie ropy naftowej. Na szczęście istnieje kilka opcji bezzapachowych szamponów dla dzieci.

Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką możesz zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo skórze dziecka, jest stosowanie bezzapachowych szamponów dla dzieci. Dzieje się tak dlatego, że substancje zapachowe są szkodliwe dla skóry noworodka. Nawet naturalne substancje zapachowe mogą podrażniać skórę dziecka. Powinnaś również używać szamponów dla niemowląt oznaczonych jako bezzapachowe. Szampony te nie powinny podrażniać oczu dziecka, dlatego ważne jest, aby wybrać taki, który nie zawiera łez.

Inne wpisy:  Oczyszczanie skóry głowy w domu - jak wykonać?

Unikaj bezzapachowych maści

Istnieje kilka składników, których powinnaś unikać podczas mycia skóry głowy dziecka. Należy do nich glikol propylenowy, który jest częstym składnikiem filtrów przeciwsłonecznych i kremów nawilżających. Może on powodować podrażnienia, a nawet prowadzić do reakcji alergicznych. Siarczany, znane również jako parabeny i fenoksyetanol, to kolejny składnik, którego powinnaś unikać. Znajdują się one w wielu produktach kosmetycznych i mogą powodować podrażnienia lub reakcje alergiczne.

Aby zapobiec powstawaniu kołysek, możesz umyć włosy i skórę głowy dziecka łagodnym szamponem dla dzieci. Następnie dobrze spłucz i osusz. Staraj się delikatnie masować skórę głowy, aby zapobiec gromadzeniu się łusek. Można również zastosować odżywkę nawilżającą. Na egzemę możesz spróbować bezzapachowej maści z 0,5 procentowym hydrokortyzonem.

Podobne tematy