Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Jonofereza na włosy – szczegóły zabiegu

Jonofereza na włosy – szczegóły zabiegu

Zabieg Jonoferezy na wypadanie włosów jest zabiegiem bezigłowym, transdermalnym. Jego działanie polega na zmniejszeniu pracy gruczołów potowych, co powoduje wypadanie włosów. Zabieg jest szybki i skuteczny. Może być stosowany w leczeniu różnych problemów związanych z włosami, takich jak przerzedzenie włosów i nadmierna potliwość. Aby dowiedzieć się więcej o tym bezigłowym zabiegu, czytaj dalej!

Jonoforeza to bezigłowy zabieg transdermalny

Jonoforeza to terapia transdermalna, która wykorzystuje niewielki prąd elektryczny do dostarczania leków jonowych. Stosowane elektrody mają taką samą polaryzację jak lek, a natężenie prądu musi być na tyle niskie, aby nie powodować pieczenia i bólu. Prąd elektryczny stosowany w jonoforezie zwiększa strumień leku przez skórę. Jest to zabieg bezigłowy i może być wykonywany na każdej części ciała.

Zmniejsza produkcję potu

Jonoforeza na włosy może być stosowana w celu zmniejszenia produkcji potu na skórze głowy. Zabieg ten jest mało inwazyjnym zabiegiem. Proces polega na przerwaniu współczulnego łańcucha nerwowego, który stymuluje gruczoły potowe. Metoda ta zmniejsza stymulację gruczołów potowych i przynosi trwałe rezultaty. Zabieg ten jest również skuteczny w przypadku innych części ciała, w tym stóp i pach.

Inne wpisy:  Domowe sposoby na wzmocnienie włosów - kilka sztuczek

Powoduje wypadanie włosów

Podczas zabiegu, bezigłowy system impulsów elektrycznych dostarcza lek do warstwy rogowej (SC), warstwy pokrywającej powierzchnię włosów. Dzięki temu jonoforeza jest dobrym rozwiązaniem dla klientów, którzy są wrażliwi na igły. Ponadto jonoforeza nie wymaga użycia specjalnego żelu lub kremu, którego podanie w tym obszarze może być wyzwaniem. Zamiast tego, jonoforeza wykorzystuje jony, czyli dodatnie i ujemne ładunki cząsteczek, aby wepchnąć lek do brodawki skóry głowy i aktywować go.

Jest to szybkie

Proces jest bezbolesny i szybki, bez przestojów. Pacjenci mogą oczekiwać, że zobaczą rezultaty w ciągu około dwóch tygodni, ale niektórym może to zająć dłużej. Zabieg może być początkowo niekomfortowy, ale szybko zniknie. Odczucie prądu jonowego jest lekkie i tymczasowe. Po każdej sesji pacjenci powinni nałożyć krem nawilżający na miejsce zabiegu. Zabieg może trwać do piętnastu minut na sesję i jest bezpieczny dla większości osób.

Inne wpisy:  Sposoby na pozbycie się loków z włosów - kilka wskazówek jak zapobiegać puszeniu się włosów

Ma efekty uboczne

Chociaż jonoforeza do leczenia włosów jest ogólnie bezpieczna, ma jednak efekty uboczne. Pacjenci mogą doświadczyć uczucia mrowienia, suchości w ustach lub pęcherzy lub tymczasowego wstrząsu elektrycznego. W rzadkich przypadkach zabieg może również wywołać reakcję przypominającą oparzenie słoneczne, której można zaradzić stosując miejscowo krem kortyzonowy po sesji. Dla tych, którzy obawiają się ewentualnego ryzyka, w badaniu zastosowano roztwór zawierający następujące związki: bFGF, VEGF, KGF-2, SCF, IFPG, IGF-1, SOD-1, peptyd noggin oraz FGF9 i FGF5s. Czynniki te działają wspomagająco na regenerację mieszków włosowych i chronią je przed sygnałami apoptos.

Jest to zabieg nieinwazyjny

Jonofereza jest zabiegiem, który wykorzystuje prąd elektryczny do zwiększenia penetracji leków do tkanki powierzchniowej skóry głowy. Zabieg ten wykorzystuje podstawową zasadę elektryczną “ładunki podobne odpychają się” i pomaga jonom przekroczyć warstwę rogową naskórka. Zabieg jest stosunkowo bezpieczny i nie wymaga przestojów. Jonofereza na włosy jest nieinwazyjną procedurą, która może pomóc tym, którzy chcą zwiększyć swoje włosy.

Inne wpisy:  Czym nawilżyć suche włosy? Ranking kosmetyków

Jest skuteczna

Nowe badanie twierdzi, że jonofereza do włosów jest skuteczna w leczeniu nadpotliwości i innych zaburzeń związanych z utratą włosów. Zabieg opiera się na zasadzie, że impulsy elektryczne z dyndającej elektrody powodują wytwarzanie przez mieszki włosowe nowych włosów. Impulsy elektryczne są nieablacyjne i powodują minimalne uszkodzenia otaczającej skóry i skóry głowy. Jest to nieinwazyjna procedura o wysokim wskaźniku sukcesu.

Podobne tematy