Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Przeszczep włosów – czy są jakieś przeciwwskazania?

Przeszczep włosów – czy są jakieś przeciwwskazania?

Jeśli rozważasz przeszczep włosów, możesz zastanawiać się, czy istnieją jakieś zagrożenia. W końcu istnieje kilka rodzajów ryzyka związanych z chirurgią kosmetyczną i powinieneś zapytać swojego chirurga, czy istnieją. Przeciwwskazania to możliwe powikłania lub infekcje, które mogą powstać – Element jest przykładem kreatywności autorów serwisu https://bud-invest.com.pl. Inne zagrożenia obejmują blizny i infekcje. Poniżej przedstawiono powszechne powikłania związane z operacją przeszczepu włosów. Aby uzyskać więcej informacji, czytaj dalej!

Przeciwwskazania do przeszczepu włosów

Chociaż większość pacjentów, którzy cierpią z powodu przerzedzenia włosów są odpowiednimi kandydatami do operacji przeszczepu włosów, istnieją pewne warunki, które muszą być leczone przed wykonaniem tej procedury. Aby określić, czy jesteś kandydatem, chirurg przeszczepiający włosy musi przeprowadzić dokładne badanie i wywiad, aby zidentyfikować wszelkie warunki, które mogą sprawić, że będziesz niekwalifikującym się kandydatem. Chirurdzy specjalizujący się w transplantacji włosów powinni mieć również doświadczenie z pacjentami z określonymi warunkami związanymi ze skórą głowy i utratą włosów.

Podczas gdy pewne warunki medyczne mogą wykluczyć pacjenta z operacji przeszczepu włosów, kilka z nich nie jest tak oczywistych. Należą do nich pewne stany psychiczne, takie jak depresja i lęk. Należy jednak pamiętać, że warunki te mogą być leczone za pomocą tej procedury, jeśli są odpowiednio obsługiwane. Tak długo, jak pacjent jest stabilny psychicznie i może kontrolować swoje zachowanie, operacja przeszczepu włosów nie jest przeciwwskazana dla tego stanu.

Pacjenci z ciężką skórą głowy nie powinni poddawać się przeszczepowi włosów. Jeśli wystąpi u nich nadmierne przerzedzenie włosów, przeszczepy będą słabe, a to może spowodować odrzucenie przeszczepionych włosów. Ponadto obfite wypadanie włosów może spowodować przesunięcie przeszczepionych włosów na sąsiedni obszar, co sprawi, że zabieg nie powiedzie się. Te powody powinny pomóc pacjentom podjąć świadomą decyzję. Pamiętaj jednak, że istnieje wiele innych zagrożeń związanych z przeszczepem włosów. Należy więc dokładnie ocenić, czy zabieg jest dla Ciebie odpowiedni.

Pierwszym i najważniejszym warunkiem poddania się przeszczepowi włosów jest to, że pacjent powinien być w dobrym stanie zdrowia i nie powinien mieć wcześniejszych dolegliwości, które mogłyby wpłynąć na przeszczepione włosy. Oprócz dobrego stanu zdrowia, pacjent musi być wolny od przewlekłych chorób lub innych schorzeń, które mogą mu zaszkodzić. Pierwsza zasada Hipokratesa, primum non nocere, mówi, że człowiek nie powinien wykonywać na sobie operacji, jeśli cierpi na jakąś chorobę.

Inne wpisy:  Jak dbać o włosy blond

Zakażenia po przeszczepie włosów

Zakażenia po przeszczepie włosów mogą rozwijać się w dwóch różnych miejscach: w miejscu dawcy i w miejscu biorcy. Zakażenia w miejscu dawcy mogą pojawić się w wyniku braku sanityzacji lub złej higieny. Nadmierne tworzenie skorupy może również przyczynić się do rozwoju infekcji. Zlokalizowane infekcje mogą objawiać się swędzeniem i rumieniem, co sugeruje tworzenie się ropnia. Poniżej przedstawiono częste infekcje po przeszczepie włosów.

Zakażenia po przeszczepie włosów mogą być poważnym problemem. Podczas gdy pewne krwawienie i obrzęk są normalne po zabiegu, przedłużające się lub utrzymujące się objawy mogą być oznakami infekcji. Zakażenie może wystąpić, gdy zarazki lub patogeny dostaną się do organizmu podczas operacji lub rekonwalescencji. Może się również rozwinąć, gdy układ odpornościowy pacjenta jest osłabiony przez jakąś chorobę. Oto kilka sposobów na zmniejszenie szans na rozwój infekcji po przeszczepie włosów.

Lekarz może zalecić antybiotyki miejscowe i doustne w celu leczenia infekcji. W niektórych przypadkach konieczne może być usunięcie ropni wypełnionych ropą. Przestrzeganie zaleceń chirurga zajmującego się przeszczepem włosów jest niezbędne w zapobieganiu zakażeniom. Utrzymywanie miejsca operacji w czystości i unikanie zbierania strupów są niezbędne, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Aby uniknąć infekcji po przeszczepie włosów, przestrzegaj wszystkich wizyt kontrolnych i unikaj palenia i ciężkich ćwiczeń.

Zakażenia po przeszczepie włosów są rzadkie, ale mogą wpłynąć na ostateczne wyniki operacji. Wybierając klinikę do przeszczepu włosów, upewnij się, że ma ona duże doświadczenie. Ważne jest również, aby przestrzegać instrukcji pooperacyjnych kliniki przeszczepu włosów, aby zapewnić szybki i bezpieczny powrót do zdrowia. Wykwalifikowany lekarz będzie miał mniej infekcji, a sam zabieg będzie trwał dłużej i będzie bardziej udany. W przypadku wystąpienia infekcji należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

W ciągu pierwszych kilku tygodni po przeszczepie włosów należy unikać forsownych ćwiczeń, takich jak podnoszenie dużych ciężarów, korzystanie z sauny, a nawet opalanie głowy. Unikaj również chodzenia na basen, gdyż może to spowodować dalsze uszkodzenia przeszczepionych mieszków włosowych. Plaże publiczne są pełne obcych bakterii i mogą stać się źródłem infekcji. Jeśli nie możesz uniknąć tych środków ostrożności, twój przeszczep włosów może skończyć się niepowodzeniem.

Inne wpisy:  Jak obcinać włosy u małych dzieci

Innym częstym efektem ubocznym po operacji przeszczepu włosów jest swędzenie. Należy unikać drapania obszaru po zabiegu, ponieważ może to spowodować przemieszczenie przeszczepionych graftów. Drapanie zwiększa również ryzyko infekcji zarówno w miejscu dawcy, jak i biorcy. Dodatkowo, nie należy usuwać strupów po przeszczepie włosów. Spowoduje to krwawienie i spowolni proces gojenia. Swędzenie jest powszechne i można je złagodzić stosując balsam.

Właściwa opieka pooperacyjna jest konieczna zarówno w przypadku przeszczepu włosów ogolonych, jak i nieogolonych. Lekarz udzieli Ci instrukcji pooperacyjnych, które obejmują przestrzeganie odpowiednich procedur higienicznych i unikanie brudnego otoczenia. Zostaniesz również poinstruowany, jak czyścić skórę głowy i zapewnić jej czystość. Ważne jest, aby upewnić się, że przestrzegasz tych procedur dokładnie, ponieważ niepowodzenie może prowadzić do komplikacji i niezadowolenia.

Blizny po przeszczepie włosów

Blizny po zabiegu przeszczepu włosów są normalnym efektem ubocznym operacji. Chociaż technika uległa poprawie, zarówno procedury FUT, jak i FUE mogą powodować bliznowacenie. Jednak blizny spowodowane przez FUE są znacznie mniej widoczne niż w przypadku FUT. Ponadto, blizny po FUE są minimalne i znikną w ciągu kilku dni. Jeśli rozważasz przeszczep włosów w leczeniu przerzedzenia włosów, upewnij się, że badasz ryzyko związane z tym zabiegiem i wybierzesz najlepszego lekarza.

Jednym z najlepszych sposobów na ukrycie blizny po przeszczepie włosów jest użycie makijażu. Trochę makijażu z ołówkiem do brwi lub cieniem do powiek może ukryć bliznę. Jest to jednak tylko rozwiązanie tymczasowe. Gdy włosy wrosną, nie będzie ona widoczna, chyba że nosisz przedłużenia włosów lub perukę. Jeśli chcesz zakryć bliznę po przeszczepie włosów, najlepiej zasięgnąć porady chirurga kosmetycznego.

Podczas procesu przeszczepu mogą pojawić się również włosy kinky. Jest to prawdopodobnie spowodowane blizną w warstwie podskórnej. Ta zwłókniała tkanka naciska na przeszczepione mieszki włosowe. W efekcie cebulki ulegają deformacji. Dlatego niezwykle istotne jest unikanie jakichkolwiek uszkodzeń w obszarze dawczym. Co więcej, bliznowacenie często pogarsza się przez stan zapalny. Najlepiej jest ograniczyć stan zapalny, podejmując działania zmierzające do jego zmniejszenia.

Inne wpisy:  Alopecia Areata - czy można wykonać przeszczep włosów?

Oprócz blizn po FUE i FUT, w wyniku zabiegu chirurgicznego mogą powstać blizny keloidowe. Jednak FUE jest mniej inwazyjny i powoduje mniej blizn. Procedura ta polega na pobraniu pojedynczych przeszczepów z obszaru dawcy i wszczepieniu ich jeden po drugim w łysych obszarach głowy. Procedura wymaga precyzyjnych narzędzi do pobrania mieszków włosowych. Wymaga niewielkich otworów w łysych obszarach skóry głowy.

Istnieje wiele metod zapobiegania powstawaniu blizn po przeszczepie włosów. FUE jest najczęściej stosowaną metodą. Wykorzystuje się w niej narzędzie w postaci dziurkacza, którego średnica wynosi około 0,8-1,1 mm. Blizna po tym zabiegu jest niewielka i ma kolisty wygląd. Nie stanowi ona problemu kosmetycznego, ale może być widoczna podczas ścinania włosów. Z tego powodu kluczowe jest, aby przy każdym rodzaju przeszczepu włosów skonsultować się z wykwalifikowanym lekarzem.

FUT to starsza metoda przeszczepu włosów. Kiedyś była to najczęstsza metoda, ale nie jest to już najlepsza opcja. Nowoczesne procedury przeszczepu włosów minimalizują ryzyko powstania blizn po przeszczepie włosów. Aby zminimalizować szanse na blizny, wybierz lekarza, który ma duże doświadczenie w tej dziedzinie. Na przykład, dr Serkan Aygin z kliniki Aygin w Turcji jest bardzo doświadczonym lekarzem, który osiągnął 95% wskaźnik sukcesu.

Blizny po operacji przeszczepu włosów różnią się w zależności od użytego obszaru dawczego. Obszar dawczy to tył głowy, natomiast obszar biorczy to boki. Podczas zabiegu z obszaru dawcy pobierane są pojedyncze mieszki włosowe. Następnie obszar dawcy jest zszywany. W zależności od rodzaju zastosowanej procedury przeszczepu włosów, blizny są zazwyczaj małe, okrągłe i białe. W ostateczności blizny powinny zostać ukryte przez odrastające włosy.

Podobne tematy