Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Jak wygląda przeszczep włosów? Lekarz odpowiada na najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda przeszczep włosów? Lekarz odpowiada na najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda przeszczep włosów? Lekarz odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu. W tym artykule dowiesz się, czego można się spodziewać po zabiegu, jak wygląda brak naturalnie wyglądającej linii włosów, jak wyglądają blizny i jakie są koszty. Dowiedz się również o ryzyku związanym z przeszczepem włosów i o tym, czego można się spodziewać po zabiegu. Po podaniu daty zabiegu, umów się na spotkanie z chirurgiem kosmetycznym w Twojej okolicy.

Mniej naturalnie wyglądająca linia włosów po przeszczepie włosów

Jedną z najczęstszych obaw po poddaniu się przeszczepowi włosów jest brak naturalnie wyglądającej i jednolitej nowej linii włosów. Chociaż wszyscy mamy linie włosów, które są ukształtowane w różny sposób, możliwe jest, aby linia włosów wyglądała bardziej naturalnie, stosując się do pewnych wskazówek. Chirurdzy zajmujący się przeszczepem włosów powinni wziąć pod uwagę te wskazówki podczas ustawiania linii włosów. Najlepiej jest mieć lekarza specjalizującego się w przeszczepach włosów, który przestrzega systematycznego planu, aby zapewnić, że ostatecznym rezultatem jest naturalnie wyglądająca linia włosów.

Pierwszą i najważniejszą zasadą naturalnie wyglądającej linii włosów po zabiegu przeszczepu włosów jest to, że grubość każdego pasma powinna się nieco różnić. Grube i grube włosy nie powinny znajdować się razem w strefie biorczej, natomiast cienkie i delikatne pasma muszą być zlokalizowane wzdłuż skroniowej i przedniej strony skóry głowy. Naturalna gradacja gęstości występuje od przodu do tyłu głowy, a przednie początkowe rzędy powinny zawierać mniejsze pasma włosów, które są oddzielone od siebie o kilka milimetrów.

Rozważając przeszczep włosów, należy szukać chirurga, który weźmie pod uwagę wiek, pochodzenie etniczne i rodzaj włosów pacjenta. Chirurg weźmie pod uwagę rodzaj i krzywiznę włosów, jak również kąty umieszczenia, aby zapewnić, że przeszczep wygląda naturalnie. Podobnie, przeszczep, który jest zbyt okrągły lub symetryczny może skończyć się wyglądając nienaturalnie z wiekiem.

Trzecim krokiem do uzyskania naturalnie wyglądającej linii włosów jest zwrócenie uwagi na jakość przeszczepów. Chociaż z daleka mogą wyglądać jednolicie, mniej naturalnie wyglądająca linia włosów będzie bardziej prawdopodobna do wykrycia niż taka, która wygląda jak peruka lub szalik. Linia włosów jest kluczowym elementem każdej procedury przeszczepu włosów, a chirurg powinien być wystarczająco wykwalifikowany, aby stworzyć naturalnie wyglądający wynik.

Inne wpisy:  Czym nawilżyć suche włosy? Ranking kosmetyków

Blizny pozostawione po przeszczepie włosów

W niedawnym filmie, znany chirurg przeszczepu włosów dr Bernardino Arocha dał swoją rzeczową ocenę na temat blizn pozostawionych przez tę procedurę chirurgiczną. Niezależnie od tego, czy jest to ekstrakcja pasków czy FUE, procedura pozostawia liniową bliznę na skórze głowy. Ta blizna jest zwykle mniejsza niż wielkość grochu i może być mniej zauważalna niż inne procedury bliznowate. Proces obejmuje usunięcie paska skóry głowy i przeszczepienie mieszków włosowych do obszaru biorcy.

Blizny pozostawione po operacji przeszczepu włosów są zazwyczaj niezauważalne gołym okiem, a pacjent nie powinien pokazywać ich innym osobom. Te blizny są w zasadzie białe plamy, które są ledwo widoczne gołym okiem, co czyni je trudne do zauważenia przez przeciętnego człowieka. Lekarz zajmujący się przeszczepem włosów może stosować tę technikę u pacjentów, którzy chcą zapuścić krótkie włosy. Jednak ten rodzaj procedury może nie być prawo dla wszystkich pacjentów, a to nie jest zalecane dla każdego, kto boi się blizny, które będą następujące.

W zależności od zastosowanej techniki, blizny mogą być małe lub duże. Ogólnie rzecz biorąc, blizny po zabiegu przeszczepu włosów FUE są minimalne i ukryte przez długość włosów. Ważne jest, aby wybrać wykwalifikowanego chirurga przeszczepu włosów, który specjalizuje się w operacji przeszczepu włosów FUE. To dlatego, że nie każdy chirurg przeszczepu włosów ma ten sam poziom doświadczenia. Ostatecznie, dobrze przeprowadzona operacja przeszczepu włosów FUE powinna nie pozostawić widocznych blizn.

Operacja przeszczepu włosów FUE powoduje liniowe blizny, które mogą rosnąć na zewnątrz. W zależności od usuniętych mieszków włosowych, mogą one nawet poszerzyć się i stać się widoczne. Blizny po przeszczepie włosów FUT mogą być trudne do ukrycia, ale jeśli włosy są wystarczająco długie, mogą je ukryć. Jeśli jednak blizna jest zbyt mała, pacjent może zdecydować się na inną technikę, np. dermabrazję. Podczas gdy blizny po przeszczepie włosów FUE są mniej zauważalne, mogą stać się szpecące. W niektórych przypadkach pacjent może zdecydować się na przeszczep włosów w celu ich usunięcia.

Chociaż blizny po przeszczepie włosów mogą być minimalne, nie ma sposobu, aby całkowicie ich uniknąć. Przeszczepy włosów FUE są bardziej udane niż FUT i mogą być ukryte przez otaczające włosy. Blizny mogą jednak wystąpić, jeśli operacja jest wykonywana na skórze głowy przy użyciu przestarzałych metod. Na przykład, przestarzałe techniki przeszczepu włosów mogą pozostawić pacjenta z głową przypominającą lalkę. Blizny te mają szerokość 4 mm. Nawet jeśli są one niewielkie w porównaniu z bardziej nowoczesnymi metodami, nadal mogą być bardzo zauważalne.

Inne wpisy:  Jak podnieść włosy u nasady w domu

Różnice w wynikach po przeszczepie włosów

Po zabiegu chirurgicznym osoba może doświadczyć różnic w wynikach. Proces ogólnie poprawia pełność przerzedzonego obszaru. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że przeszczep włosów nie jest substytutem zdrowej diety i codziennych ćwiczeń. Przeszczep włosów nie jest trwały i możliwa jest jego utrata. Jednak przeszczep włosów może pomóc pacjentom wyglądać bardziej atrakcyjnie i pewniej.

Wzrost nowych włosów powinien rozpocząć się po trzech do czterech miesięcy, ale u niektórych pacjentów występuje wcześniejszy lub późniejszy wzrost włosów. Zazwyczaj około 20 procent mieszków włosowych jest obecnych w tym momencie. Włosy te są jeszcze niedojrzałe i mają jasny kolor, ale w miarę wzrostu staną się grubsze, dłuższe i ciemniejsze. Przeszczepione włosy są tymczasowe, ale w końcu zastąpią oryginalne pasma.

Procedura obejmuje wykorzystanie wielu technik chirurgicznych w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu. Każda technika ma swoje zalety i wady. Na przykład, lekarz może zdecydować się na technikę pobierania pojedynczych przeszczepów, w której chirurg pobiera włosy z pojedynczego mieszka. Technika ta wymaga użycia ręcznego dziurkacza i ekstraktora. Przeszczepy mogą być umieszczone w różnych miejscach, w tym w miejscu biorcy i miejscu dawcy. Pacjent może mieć wiele operacji, zanim będzie całkowicie zadowolony z wyników.

Przed zabiegiem pacjenci są zobowiązani do przestrzegania pewnych wytycznych. Niektóre z tych wytycznych obejmują niepalenie i masowanie skóry głowy. W niektórych przypadkach pacjentom zaleca się unikanie leków antydepresyjnych i aspiryny przed zabiegiem. W zależności od obszaru miejsca biorczego, pacjent może być przepisany miejscowy lek o nazwie Minoxidil przed procedurą. Niektórzy pacjenci mogą być również poproszeni o noszenie opaski lub innego środka na wypadanie włosów po zabiegu.

Przed poddaniem się przeszczepowi włosów, pacjenci powinni przejść serię testów i edukacji. Pomoże im to zrozumieć, czego się spodziewać i jak radzić sobie z oczekiwanymi rezultatami. Lekarz powinien również wyjaśnić pacjentowi, czego może się spodziewać po zabiegu. Pacjent powinien mieć realistyczne oczekiwania dotyczące tego, co chcą od przeszczepu. Jeśli procedura przeszczepu włosów nie jest wykonywana zgodnie z tym, on lub ona nie będzie zadowolony z wyników.

Koszt przeszczepu włosów

Koszt przeszczepu włosów różni się znacznie w zależności od kilku czynników. Poziom umiejętności i doświadczenia chirurga odgrywa dużą rolę w ogólnej cenie. Chirurg, który ma doświadczenie w tej dziedzinie będzie droższy niż ktoś, kto jest mniej doświadczony. Dobry chirurg będzie dbał o jakość wyników i poświęci czas na przeszczepianie mieszków włosowych w naturalny sposób. Niedoświadczeni chirurdzy będą prawdopodobnie spieszyć proces bez względu na wyniki, co może spowodować słabą jakość przeszczepu włosów.

Inne wpisy:  Jak dbać o włosy po prostowaniu kreatyną

Na ceny przeszczepów włosów wpływa również miejsce wykonania zabiegu. Na przykład, zabieg w Ameryce Północnej może kosztować 4000 dolarów, podczas gdy w Turcji może kosztować zaledwie 1500 dolarów. Ceny różnią się w zależności od kliniki, a także mogą być uzależnione od liczby przeszczepianych przeszczepów. Jeśli rozważasz transplantację włosów, przygotuj się na wydatek rzędu 10 000 dolarów. Jednak koszty będą zależeć od Twojej konkretnej sytuacji i potrzeb.

Koszt przeszczepu włosów będzie zależał od liczby wymaganych przeszczepów. Koszt jednego przeszczepu może się znacznie różnić, ale cena za przeszczep jest tym niższa, im więcej przeszczepów wymaga pacjent. Typowa sesja będzie wymagać około 4000 przeszczepów. Jak można sobie wyobrazić, jest to duża kwota pieniędzy, więc najlepiej jest porozmawiać z chirurgiem o swojej sytuacji finansowej przed umówieniem się na wizytę.

Koszt przeszczepu włosów będzie się różnił w zależności od ilości przemieszczanych włosów i rodzaju zabiegu. Ekstrakcja jednostek folikularnych i chirurgia paskowa to obie procedury, które wykorzystują włosy dawcy do przeszczepu włosów. Chirurg, którego wybierzesz, będzie miał również duży wpływ na cenę zabiegu. Chirurdzy ze specjalistycznym szkoleniem w zakresie transplantacji włosów zazwyczaj pobierają wyższe ceny niż ci bez. Przed podjęciem decyzji, upewnij się, że robisz swoje badania i wybrać lekarza, który jest doświadczony w procedurze.

Podczas zabiegu pacjenci mogą odczuwać pewien ból, który będzie trwał przez około dwa dni. Po tym czasie mogą być zmuszeni do przyjmowania leków przeciwbólowych przez kilka dni. W zależności od poziomu wiedzy, procedura może również obejmować koszt leków i materiałów do odzysku. Przeszczep włosów jest poważną operacją i ważne jest, aby wybrać chirurga, który jest doświadczony i niezawodny. Jeśli nie chcesz wydać zbyt wiele, możesz zdecydować się na tańszą operację przeszczepu włosów.

Podobne tematy