Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Jak przestać obgryzać paznokcie? Kilka wskazówek

Jak przestać obgryzać paznokcie? Kilka wskazówek

Aby przestać obgryzać paznokcie, musisz przerwać ten nawyk. Nie jest to proces trwający całą noc, ale im częściej to robisz, tym lepiej. Jednym z najlepszych sposobów na zaprzestanie obgryzania paznokci jest stosowanie systemu pozytywnych wzmocnień. Musisz przypomnieć sobie o swojej nagrodzie za każdym razem, gdy obgryzasz paznokcie, i powtórzyć to nad. W ten sposób w końcu przestaniesz całkowicie obgryzać paznokcie.

Terapia poznawczo-behawioralna

CBT, czyli terapia poznawczo-behawioralna, jest podejściem, które może pomóc Ci nauczyć się unikać wyzwalaczy, które prowadzą Cię do obgryzania paznokci. CBT może nauczyć Cię umiejętności pokonywania nawyków, które powodują obgryzanie paznokci, takich jak bycie bardziej świadomym swojego zachowania. Ponadto, podejście to może pomóc Ci rozwinąć mechanizmy radzenia sobie z trudnymi uczuciami. W niektórych przypadkach może pomóc w nauce całkowitego zaprzestania obgryzania paznokci.

Dzieci, które są wystarczająco małe, aby rozpocząć terapię, mogą być również uczone o samokontroli. W terapii poznawczo-behawioralnej dzieci uczą się unikać obgryzania paznokci poprzez naukę strategii, które pomogą im oprzeć się chęciom. Rodzice mogą pomóc, wskazując na sytuacje, które wywołują nawyk i pomagając im opracować alternatywne sposoby przeciwdziałania tym nawykom. Ponadto można je nauczyć nagradzania się za to, że udaje im się uniknąć obgryzania paznokci – Ten cytat został skonstruowany przez ekspertów portalu gralawar.pl.

Inne wpisy:  Łuszczyca paznokci - leczenie u specjalisty

Hipnoza

Jeśli cierpisz z powodu nawyku obgryzania paznokci, hipnoza może pomóc ci w rzuceniu tego nałogu. Hipnoza działa poprzez ominięcie krytycznego wydziału, umożliwiając Ci bezpośrednie połączenie z Twoim podświadomym umysłem. Kiedy już nauczysz się relaksować, będziesz w stanie lepiej radzić sobie z nałogiem, skupiając się na swoich celach i poprawiając ogólne samopoczucie. A ponieważ hipnoza działa poprzez zmianę podświadomości, łatwiej będzie Ci zmienić swoje zachowanie, niż mogłoby się wydawać.

Możesz nauczyć się autohipnozy, aby przestać obgryzać paznokcie w domu. Niektóre programy audio do autohipnozy zawierają afirmacje i sugestie dotyczące zmiany myśli i zachowania. Jeśli jednak utknąłeś, możesz również spróbować programu hipnozy, który zawiera Twoje ulubione frazy. Nagrania, które zazwyczaj są dostępne w 100% w formacie audio, mają za zadanie pomóc Ci pokonać problem raz na zawsze.

Noszenie rękawiczek

Jednym ze sposobów, aby pomóc w zapobieganiu obgryzaniu paznokci, jest noszenie rękawiczek lub nakładek na palce. Chociaż noszenie rękawiczek i nakładek może być kłopotliwe, mogą one być dobrym motywatorem do zaprzestania obgryzania paznokci. Ponadto noszenie rękawiczek utrudnia poruszanie palcami. Chociaż noszenie rękawiczek nie jest jedynym rozwiązaniem, aby przestać obgryzać paznokcie, może być skuteczną alternatywą dla metod “zimnego indyka”. Oto kilka korzyści wynikających z noszenia rękawiczek.

Inne wpisy:  Manicure frezarkowy - z czego się składa?

Inną zaletą noszenia rękawiczek jest to, że utrzymują one Twoje ręce w czystości. Kiedy przebywasz w miejscach publicznych, twoje ręce mogą się pobrudzić i być siedliskiem zarazków. Używanie rękawiczek może sprawić, że Twoje ręce będą wolne od zarazków. Niezależnie od tego, czy robisz to, aby poczuć się lepiej, czy też aby uniknąć zażenowania związanego z brudnymi rękami, noszenie rękawiczek pomaga chronić Twoje ręce i zapobiec ponownemu pojawieniu się tego nawyku. Nosząc rękawiczki, aby zapobiec obgryzaniu paznokci, możesz w końcu skończyć z tym złym nawykiem i cieszyć się uczuciem, że nie musisz martwić się o swoje ręce.

Hipnoza na przewlekłe obgryzanie paznokci

Hipnoza na przewlekłe obgryzanie paznokci jest coraz bardziej popularną metodą leczenia. Pomaga obgryzaczom paznokci uzyskać dostęp do podświadomego umysłu i wyeliminować wyzwalacze, które prowadzą ich do obgryzania paznokci. Dzięki kierowanej hipnozie, osoba dotknięta problemem może rozwiązać objawy, jednocześnie korygując leżące u podstaw kompulsje. Leczenie jest oferowane przez Core Hypnosis. Oprócz pomocy w zaprzestaniu obgryzania paznokci, hipnoza może również pomóc pacjentom z innymi uzależnieniami.

Najbardziej skuteczna hipnoza w przypadku przewlekłego obgryzania paznokci skupia się na przyczynie i objawach problemu. W ten sposób pomaga powstrzymać zachowanie od bycia uciążliwym w życiu. Program hipnozy pomaga również stać się bardziej pewnym siebie. Dostępne są różne kursy hipnozy, ale nie są one dostosowane specjalnie do rozwiązywania problemu obgryzania paznokci. Istnieje jednak wiele zasobów instruktażowych dostępnych w Internecie. Możesz nauczyć się sesji samohipnozy dla chronicznego obgryzania paznokci oglądając filmy instruktażowe na YouTube lub Vimeo.

Inne wpisy:  Jak często potrzebujesz manicure?

Terapia online

Jeśli zdecydowałeś się nauczyć, jak przestać obgryzać paznokcie dzięki terapii online, prawdopodobnie nie jesteś sam. Coraz więcej osób szuka leczenia tej przypadłości, ponieważ chce poprawić jakość swojego życia. Możesz również podjąć kroki, aby zapobiec obgryzaniu paznokci, stosując się do rad ekspertów. Wypróbuj te metody:

Chociaż obgryzanie paznokci nie jest na ogół szkodliwe, często jest oznaką innego problemu. Jeśli w przeszłości cierpisz na zaburzenia lękowe lub OCD, obgryzanie paznokci jest poważnym problemem, którym powinien zająć się specjalista. Jeśli próbowałeś samodzielnie kontrolować swój nawyk, prawdopodobnie odkryjesz, że jest to problem psychologiczny. Jednakże, jeśli próbowałeś kilku zabiegów, może to być dobre miejsce do rozpoczęcia. Terapeuta może pomóc ci zrozumieć twoje własne wyzwalacze i znaleźć sposoby na ich pokonanie.

Podobne tematy