Centrum Urody Memo

Miejsce w którym dowiesz się jak dbać o swoje ciało, włosy i paznokcie.

Choroby skóry stóp

Choroby skóry stóp

Pomimo ich powszechnego wyglądu, problemy skórne stóp nie są czymś, co powinno być traktowane lekko. Istnieje wiele różnych przyczyn i sposobów leczenia, więc ważne jest, aby odwiedzić podiatrę, aby uzyskać odpowiednie leczenie. Należy również unikać samodiagnozy i zabiegów DIY. Zamiast tego odwiedź dr Christinę, podiatrę w Pittsburghu z ponad 21-letnim doświadczeniem. Ona zapewni najlepsze opcje leczenia w oparciu o Twoje objawy i potrzeby.

Symptomy

Łuszczyca i grzybica to częste przyczyny łuszczących się, czerwonych stóp. Oba warunki często mają pęcherzyki, chociaż łuszczyca jest bardziej prawdopodobne, aby wystąpić na stopie. Objawy łuszczycy na stopie są zazwyczaj bardziej dotkliwe niż objawy grzybicy, które mogą pojawić się jako czerwone i bolesne pęcherze. Łuszczyca często dotyka stopy po kontakcie z czynnikiem drażniącym lub alergenem.

Kilka innych chorób skóry może dotyczyć stóp, w tym łuszczyca. Powoduje ona czerwone, grube, łuszczące się plamy na skórze, które mogą ulec zapaleniu i swędzeniu. Łuszczyca może również dotyczyć innych obszarów ciała, w tym kolan i skóry głowy. Inne powszechne choroby skóry stóp obejmują zespół raynauda, który jest stanem powodującym skurcz naczyń włosowatych.

Inne wpisy:  Objawy grzybicy stóp - wylecz się sam

Różne choroby skóry stóp są powszechne u diabetyków. Mogą się one zaczynać jako pęcherze lub skaleczenia, ale nieleczone mogą prowadzić do amputacji nogi, stopy lub palca. Jeśli jesteś podatny na rozwój tego stanu, powinieneś jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Podolog może przepisać miejscowe antybiotyki i antyperspirant w celu leczenia infekcji. Należy również brać prysznic codziennie, aby uniknąć wysuszenia skóry i spierzchnięcia.

Przyczyny

Łuszczyca jest powszechną, przewlekłą chorobą zapalną skóry, która charakteryzuje się grubymi, białymi plamami i czerwonymi, łuszczącymi się łatami. Zapalna choroba skóry jest bardzo niewygodna i może spowodować trwałe uszkodzenie tkanki skórnej. Infekcje stóp mogą być również spowodowane łuszczycą lub innymi stanami zapalnymi. Te warunki mogą również powodować torbiele łojowe, które są nieszkodliwymi, białawymi lub torbielowatymi naroślami zawierającymi łój.

Wiele chorób skóry dotyka stopy, w tym stopa sportowca, która jest spowodowana przez grzyb. Rozwija się on w wilgotnym, ciepłym środowisku. Może powodować pęcherze i wiąże się z nieprzyjemnym zapachem. Inną powszechną chorobą skóry stóp jest pryszczyca, która jest spowodowana przez wirusa, który może zainfekować usta i ręce. Ropnie mogą być bolesne i prowadzą do obrzęku i nieprzyjemnego zapachu.

Inne wpisy:  Co powoduje obrzęk kostek na stopach?

Leczenie zależy od rodzaju i ciężkości infekcji. Niektóre mogą ustąpić same, ale inne mogą wymagać leczenia lekiem lub zabiegu chirurgicznego w celu odprowadzenia ropy. W ciężkich przypadkach najlepszym sposobem leczenia jest natychmiastowa wizyta u dermatologa. Kluczowe jest, aby odpowiednio zadbać o wszelkie skaleczenia lub owrzodzenia na stopach, aby zapobiec poważniejszym powikłaniom. Istnieje kilka sposobów leczenia chorób skóry na stopach, w tym nawilżanie skóry codziennie.

Zabiegi

Różnorodne schorzenia dermatologiczne dotykają stóp. Powszechne choroby, takie jak łuszczyca, egzema i zapalenie skóry, mają zmieniony wygląd na stopach. Skóra na stopie jest grubsza niż na innych częściach ciała, a ponadto ma inne uwarunkowania środowiskowe i fizjologiczne. W tym artykule przedstawiono typowe objawy dermatologiczne stóp i omówiono możliwości leczenia. Objawowe złagodzenie objawów uzyskuje się zwykle za pomocą miejscowo stosowanych kremów i balsamów nawilżających.

Atopowe zapalenie skóry, znane również jako atopowe zapalenie skóry, jest spowodowane wieloma czynnikami. Słabe krążenie, narażenie na alergeny i stres mogą wywołać reakcję zapalną skóry. Atopowe zapalenie skóry zazwyczaj objawia się na stopach i kostkach. Opcje leczenia są bardzo różne, ale ważne jest, aby jak najszybciej uzyskać diagnozę lekarską.

Inne wpisy:  Spuchnięte stopy - przyczyny i sposoby leczenia

Różne gatunki bakterii powodują zakażenia skóry, w tym liszajec, który rozprzestrzenia się poprzez kontakt z owrzodzeniami u osób zakażonych. Zakażenie to dotyczy niemowląt i dzieci. Może być również wywołane przez grzyb znany jako molluscum contagiosum. Infekcje te rozprzestrzeniają się przez kontakt między osobami, a czasem przez kontakt seksualny. Kilka gatunków grzybów może powodować infekcje grzybicze na skórze. Zakażeniom tymi grzybami często towarzyszy nieprzyjemny zapach. Antybiotyki są niezbędnym elementem leczenia, ponieważ infekcje te mogą rozprzestrzeniać się po całym organizmie.

Podobne tematy